Iğdır'da 4,4 büyüklüğünde deprem!

AA |  12 Ağustos 2020 Çarşamba - 2:57 | Son Güncelleme : 12 08 2020 - 7:07

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Iğdır 'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.


 Iğdır 'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 02.29'da Iğdır  Merkez'de 4,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.  Depremin 6,47 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.
 
Iğdır'da vatandaşlar sokaklara çıktı
 
 Merkez üssü Iğdır ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi arasında bulunan  Karagüney köyü olan deprem Iğdır'ın yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Iğdır'da korkuyla sokağa çıkan vatandaşlar, artçı depremlerin  yaşanması riskine karşı önlem aldı. Bazı vatandaşlar araçların içinde, sokaklarda  ve kaldırımlarda uyudu.  Kent sakinlerinden Eren Karagöz, deprem olduğunda uyuduğunu ifade  ederek, "Rüyamda sallanıyordum, abim beni uyandırdı, 'kalk deprem oluyor' dedi.  Şaşırdık, aşağı inerek sokağa çıktık." dedi.  Metin Şıktaş da "Uyuyordum, bir anda sallantıya uyandım. Çok korkunç  bir sarsıntı geçirdik. Eşimi kaldırdım, hemen apar topar aşağıya indim, şimdi  sokaktayız." diye konuştu. Harun Cengiz ise "Bir gürültü duydum, evdeki malzemelerin salladığını  görünce deprem olduğunu anladım, panik yapmadan çocuklara birlikte sokağa indik."  ifadelerini kullandı.
 
 
 Doğubayazıtta da korkuya neden oldu
 
 Çevre il ve ilçelerden de hissedilen deprem nedeniyle Ağrı'nın  Doğubayazıt ilçesinde de vatandaşlar sokağa çıktı.  Bazı vatandaşlar araçlarda ve caddelerde bekledi.
 
 

ETİKETLER

Iğdır deprem AFAD