HDP'nin Van ve Mardin adayları belli oldu

AA |  09 Ocak 2019 Çarşamba - 17:04 | Son Güncelleme : 09 01 2019 - 17:04

HDP'nin Van ve Mardin adayları belli oldu. HDP Sözcüsü Saruhan Oluç,"Yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediyesi için HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ile MYK üyesi Mustafa Avcı'yı, Mardin Büyükşehir Belediyesi için Ahmet Türk ve Figen Altındağ'ı aday olarak belirledik" dedi.


Partisinin belediye başkan adaylarının belirlenmesi ve açıklanması  gündemiyle toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken, genel  merkezde düzenlediği basın toplantısında  Saruhan Oluç, parti içerisindeki "eş başkanlık  modeli"nden dolayı her belediye için biri kadın olmak üzere iki aday  belirlediklerini söyledi.
 
Oluç, Van Büyükşehir Belediyesi için HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ile MYK üyesi Mustafa Avcı'yı, Mardin Büyükşehir Belediyesi için  Ahmet Türk ve Figen Altındağ'ı aday olarak belirlediklerini ifade etti.
 
 
HDP'nin şu ana kadar belirlediği il belediye başkan adayları ise  şöyle:
 
"Kars Belediyesi: TBMM Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen/Hatice Orhankazi
 
Muş Belediyesi: Sibel Genç/Sırrı Sakık
 
Batman Belediyesi: Songül Korkmaz/Sabri Özdemir
 
Bitlis Belediyesi: Zekiye İlbasan/Faruk İşler"
 
 HDP'de, ayrıca 35 ilçe ve belde belediyesi başkan adayı da tespit  edildi.
 
Başta Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin olmak üzere diğer  büyükşehir belediyelerinde gösterilecek adayların belirlenmesine ilişkin soru  üzerine Oluç, bu illerde aday olarak gösterilecek isimlerin de bugünkü toplantıda  görüşüldüğü dile getirdi.
 
Oluç, ocak ayı sona ermeden tüm adayların belirlenmesine yönelik  çalışmaları tamamlamayı planladıklarını ifade ederek, aday gösterilen isimleri  düzenleyecekleri aday tanıtım toplantısıyla duyuracaklarını kaydetti.
 
  

ETİKETLER