Gaybubet evlerine operasyon: Çok sayıda gözaltı var

DHA |  13 Şubat 2020 Perşembe - 14:18 | Son Güncelleme : 13 02 2020 - 14:18

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ/PDY terör örgütünün "Gaybubet Evi" olarak bilinen hücre evlerine düzenlenen operasyonda 19 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, yapılan aramalarda örgütün elebaşı Fetullah Gülen imzalı saatler bulundu.


İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince, sabah saatlerinde FETÖ/PDY terör örgütünün "Gaybubet Evi" olarak bilinen hücre evlerine operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında eyalet imamları, İstanbul İl imam yardımcısı, polis ve asker mahrem imamları ile FETÖ terör örgütünün haberleşme programı olan Bylock kullanıcılarının da bulunduğu 19 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
 
Sahte kimlik kullandıkları belirlenen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise gaybubet hücre evlerinin giderlerinin karşılanması ve FETÖ terör örgütü mensuplarına dağıtılması için hazırlanarak zarflara koyulmuş himmet paraları, çok sayıda dijital örgüt materyali ve örgütün elebaşı olan Fetullah Gülen imzalı saatler ele geçirildi.
 
Öte yandan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri  Komutanlığı Konya izdivaç sorumlusu kadın, Samsun'da gözaltına alındı.     İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Samsun'un  Atakum ilçesinde belirlenen adrese operasyon düzenledi.Operasyonda, örgütün Kara Kuvvetleri Komutanlığı Konya izdivaç  sorumlusu Hülya Ö, yakalandı. Zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 

ETİKETLER

Gaybubet FETÖ operasyon