Gazetevatan.com » Yazarlar » Mayonuzu vücut tipinize göre seçin

Mayonuzu vücut tipinize göre seçin

28 Temmuz 2018 Cumartesi


Mayıs ayında doğum yapan ünlü oyuncu Canan Ergüder, geçtiğimiz hafta oldukça çok konuşulan bikinisiyle karşımıza çıkmış, birçok eleştiriye maruz kalmıştı. Sadece o değil, yakın zamanda ikinci bebeğini dünyaya getiren koskoca Victoria’s Secret modeli Candice Swanepoel bile doğum sonrası tatilde giydiği bikinisiyle ve vücuduyla eleştirilerin hedef noktası olmuş, dünya basınında oldukça ses getirmişti. 
Eskiler “Özgüven, en güzel kıyafettir” demiş. Ancak söz konusu, göz ve nizam olunca bu teori çürüyor.  
Bikininizi ve mayonuzu zevkinize göre almak en doğal hakkınız, öte yandan kendinizi kandırmadan vücudunuza göre yapacağınız seçimle geniş olan kalçanızı daha dar, küçük olan göğüslerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. 
Doğum sonrası için önerim tek parça mayo. Göğsünüz ve basenleriniz farklı ölçülerdeyse bikini, vücudunuzun birbirinden farklı iki bölgesini tamamen ortaya çıkartacaktır. Mayo vücudu daha güzel bir şekilde toparlar. Orantılı gösterir. O yüzden bikiniden ziyade, mayolara yönelin derim.
 
İddialı oyuk modeller iddialı vücut ister!
 
Sarkmalara karşı kruvaze mayolar, göğüsleri ve bedeni toparlar.
Göğsünüz büyükse, straplezi unutun ve küçük dekolteler tercih edin. Üst kısmı taşlı modeller dikkati göğüslere çeker, bunları giymeyin. 
Eğer göğsünüz küçükse, mayonuz, üst kısmında hareketlilik sağlayan taşlı, fırfırlı bir model olsun. Bu, göğsünüzü daha büyük gösterecektir. 
Göbeği gizlemek için kuşaklı, dikey çizgili ya da göbek etrafında drapesi olan mayolar tercih edebilirsiniz.  
Beliniz kalınsa, kesinlikle şatafatlı renklerden ve desenlerden uzak durun.  
“İddialı oyuk mayolar iddialı vücut gerektirir. Kilo sorununuz yoksa ve kaslı bir vücuda sahipseniz bu tür mayolar iyi bir seçim.
 
Şehir ruhunu sahile taşıyan trendler
 
Plaj sitilinize hava katan, şık aksesuarlarla tamamlayacağınız tek askılı, fırfırlı modellerin ve eğlenceli renklerin yanı sıra çizgili, muzip desenli, mesaj veren sloganlı mayo ve bikiniler de görmek mümkün.
 
Peki ya Happy hourda ne giymeniz gerekiyor?
 
Plaja giderken mutlaka çantamıza yedek mayo veya bikini koyarız. Peki ya Happy hour için hangisi uygun?
Son yılların trendi olan happy hour’larda, özenle hazırlık yapan beach’ler, çeşitli DJ’ler, dekorlar ve özel kokteyler eşliğinde keyifli bir akşamüstü geçirmemizi sağlayarak birbirleriyle yarışıyorlar.
Dikkat ettiyseniz, bu dakikalar için özenle hazırlanan kadınlarımız oldukça şık ve iddialı.
Derin dekolteli, incili, boncuklu, paletli ve tek askılı mayolar görevlerini bu saatlerde tamamlıyorlar diyebilirim. Mayonuzun üstüne alabileceğiniz tunik veya pareolarla, plaj takılarınızla, clutch çantanızla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. 
 
Mayo ve bikinilerin ömrü çok uzun değil
 
Bu ürünlerin ömürlerini uzatmak için elde, ılık suda, beyaz sabunla yıkayın. Güneş yağı gibi kozmetiklerden arındırın. Güneş altında kurutmayın. Mayolarınızı kapalı plastik çanta, torba içinde bırakmayın. Çabuk kuruyan mayoları tercih edin.