FETÖ'nün Kara Havacılık Komutanlığı yapılanmasına operasyon!

AJANSLAR |  14 Mayıs 2019 Salı - 9:48 | Son Güncelleme : 14 05 2019 - 10:54

FETÖ'nün Kara Havacılık Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 3'ü helikopter pilotu 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi


Savcılar düğmeye bastı. Peş peşe operasyon haberleri geliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü  (FETÖ) soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Kara Havacılık  Komutanlığı bünyesinde görevli 3'ü helikopter pilotu 34 şüpheli hakkında gözaltı  kararı verdi. 

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, örgütün "mahrem imamları"yla  ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle  haberleştikleri belirlenen 33 asker ile bu kişileri yönetip yönlendiren bir  "mahrem imam" hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.
 
Gözaltı kararı verilen şüpheli askerlerin tamamının aktif görevde  olduğu, aralarında iki yüzbaşı ve bir üsteğmenin de bulunduğu bildirildi.  Şüphelilerden 3'ünün helikopter pilotu, diğerlerinin ise astsubay rütbesinde  görev yapan helikopterlerin bakımından sorumlu teknik personel olduğu kaydedildi. Gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube  Müdürlüğünce yürütüldüğü vurgulandı.
 
7 İLDE OPERASYON
 
Ayrıca FETÖ/PDY’nin silahlı kuvvetler yapılanmasına yönelik haklarında gözaltı kararı çıkarılan 14 şahsın yakalanması için Kocaeli merkezli 7 ilde operasyon başlatıldı. Kocaeli KOM Şube Müdürlüğünün FETÖ/PDY silahlı terör örgütü TSK yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 5’i aktif görevde 3 üsteğmen, 6 astsubay, 4 eski askeri öğrenci ve 1 askeri şahıslardan sorumlu mahrem abi olmak üzere toplam 14 şahıs hakkında gözaltı kararı verdirildi. Kararın ardından şüphelilerin yakalanması için Kocaeli merkezli İstanbul, Ankara, Manisa, Hatay, Konya ve Van’da sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar başlatıldı.