Erdoğan müjdeleri sıraladı!

03 Haziran 2014 Salı - 12:58 | Son Güncelleme : 03 06 2014 - 12:58


Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun (TFOŞ) genel kuruluna katılan Başbakan Erdoğan burada konuştu. Bugün AK Parti grup toplantısı merakla beklenen Erdoğan sürpriz yapıp toplantı öncesi TŞOF'da müjdeleri açıkladı.ERDOĞAN SÜRPRİZ YAPTI

* Ben bazı çok önemli müjdeler açıklayacaktım ben burada bu genel kurula katılınca bazı müjdeleri açıklamanın daha isabetli olacağını düşündüm.

- Sigortalı bir işçi hayatını kaybettiğinde yakınlarına maaş bağlanıyordu. Ancak bunun için belli bir süre çalışmış olması gerekiyordu, 900 gün. Soma’da 67 şehidimizin ailesi şartları karşılamadığı için maaş hakkından faydalanamıyordu.
Bir gün çalışmış olsa bile sigortalı olarak, vefat eden madencilerimiz yakınlarına bu maaş hakkını getiriyoruz.- Ayrıca vefat etmiş madenci kardeşlerimizin prim borçlarını da siliyoruz. Böylece 67 madencimizin yakınları da maaş hakkından yararlanacak. Maden kapalı olsa bile maaşlar yatmaya devam edecek. Soma'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına istihdam zorunluluğu getiriliyor.

- Madencilerimizin emeklilik yaşını 55’ten 50’ye çekiyoruz. İzinde geçirdikleri günler ve tatilleri de yıpranmaya dahil etmek suretiyle yaş itibariyle emekli değil de önce emekli olmak istiyorsa bu yıpranma payını da dahil ederek madencilerimizi 43 yaşında emekli olması mümkün olabilecek.

- Yurtdışında sigorta başlangıç süresi Türkiye içinde geçerli olacak.

- Esnaf odalarına idari para cezalarını siliyoruz.

-Taşeronlukla ilgili köklü şekilde değişiklik yapıyoruz. Taşeronluk sistemini yeniden düzenliyoruz. Soma’da 1 gün bile SGK’lı olan madenciye maaş bağlayacağız.

- Yeraltında çalışan yıllık ücretli izinlerini 4 gün arttırıyoruz. Çalışma saatlerini de günde 6 saat olarak yeniden düzenliyoruz.

- Esnaf odalarına idari para cezalarını siliyoruz. Vergi borcu faizleri yeniden yapılandırılacak. Vergi borçları 18 eşit taksitle ödenebilecek.

- Köprü, otoyol ve seçim cezaları yeniden yapılandırılacak.

- Harç ve öğrenim kredisi alacakları yeniden yapılandırılacak. Sigorta prim borçları yeniden yapılandırılacak.

Erdoğan'ın diğer açıklamaları şöyle;

* Sektöre yönelik üst üste müjdeler verdik. Kredi limitlerini düşürdük. Faiz oranlarını indirdik.

* Eskiden şoförlerimizin yollarda neler çektiğini çok iyi biliyoruz. Bolu Dağı'nda yaz ya da kış şoförlerimizin nasıl dualar ederek oralardan geçtiğini, maalesef o yollarda ne kadar canımızın yitip gittiğini çok iyi biliyoruz. 2002 yılına kadar 79 yıl içinde bölünmüş yol uzunluğu 6 bin 500 km idi. Biz ise 17 bin Km'nin üzerinde bölünmüş yol yaptık. Bunun en yakın şahidi sizsiniz. Bu yolları birileri inatla görmüyor. Ya bu yolları gör be!

* Şu anda bölünmüş yol uzunluğumuz 23 bin 100 km'ye ulaştı.
Allah'a hamdolsun kaza sayısı azaldı. Özellikle de ölümlü kazalarda azalma oldu.

* Molotof kokteyli ile bir otobüsün yakılması millete ihanet değil mi? Üstelik bu otobüslerde yavrularımızın yanması millete ihanet değil midir? Soruyorum size.

"BÜTÜN İMZALAR ZABITLAR ELİMİZDE"

* 17 Arlık dediler, 25 Aralık dediler, her şeyi hazırladılar. Adnan Menderes'e yargısız infaz yaptılar. Aynı şekilde 17'tan önce şahsımla ilgili tutanaklar tutulmuştu. O tutanaklarda ne yazıyor biliyor musunuz? "Dönemin Başbakan'ı" Dönemin Başbakanı olarak Erdoğan gidecek onların kurduğu hükümet gelecek. Bütün imzalarla zabıtlar elimizde. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar ve bu paralel yapı bizim istiklalimize kastetti. siz 30 Mart'ta bunun cevabını verdiniz.