Endonezya'da peşe peşe depremler

AA |  22 Ocak 2019 Salı - 6:31 | Son Güncelleme : 22 01 2019 - 11:07

Endonezya'nın Doğu Nusa Tenggara eyaletinde 6,2 büyüklüğündeki depremin ardından 6'dan büyük ikinci deprem daha meydana geldi.


Endonezya Meteoroloji, İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), merkez üssü  eyalete bağlı Sumba Adası’nın Batı Sumba bölgesinin 103 kilometre güneybatısı  olan depremin 10 kilometre derinlikte gerçekleştiğini açıkladı. BMKG ve Pasifik Tsunami Merkezi, depremin ardından tsunami alarmı  vermedi.Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz açıklama  yapılmadı.
 
Endonezya'nın Doğu Nusa Tenggara eyaletinde bugün 6'dan  büyük  ikinci deprem meydana geldi. Endonezya Meteoroloji, İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), merkez üssü  eyalete bağlı Sumba Adası’nın Batı Sumba bölgesinin 120 kilometre güneybatısı  olan, 6,7 büyüklüğünde depremin 10 kilometre derinlikte gerçekleştiğini açıkladı.Depremin ardından tsunami alarmı verilmezken, depremde can ya da mal  kaybı olup olmadığına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.  
 
  "Pasifik Ateş Çemberi" olarak adlandırılan deprem ve volkan kuşağında  yer alan Endonezya'da 26 Aralık 2004'te 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından  oluşan tsunami sonucu bölgedeki diğer ülkeleri de kapsayan geniş bir alanda 230  bin kişi yaşamını yitirmişti.
 

ETİKETLER