Emine Erdoğan’dan Maarif Okulu ve Yunus Emre Kültür Merkezi'ni ziyaret

AA |  08 Temmuz 2019 Pazartesi - 17:53 | Son Güncelleme : 08 07 2019 - 17:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Saraybosna Maarif Okulu ve Yunus Emre Kültür Merkezi'ni ziyaret etti


 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyaretine eşlik eden Emine  Erdoğan, ilk olarak Saraybosna Maarif Okulu'na gitti.İlkokul ve anaokuluna girişte öğrencilerin şarkılarıyla karşılanan  Emine Erdoğan, anaokulu öğrencileriyle oyun sınıfında bir araya gelerek sohbet  etti.
 
  
 
Emine Erdoğan, okulun faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Maarif Okulu'ndan ayrılmadan önce okul bünyesindeki el sanatları kursu  stantlarını da gezen Emine Erdoğan, Boşnak kadınlarca seslendirilen "Üsküdar'a  Giderken" ve "Sevdalinka" şarkılarını dinledi.   Emine Erdoğan'a, Maarif Okulu ziyaretinde Bosna Hersek Devlet  Başkanlığı Konseyi Üyesi Şefik Caferoviç'in eşi Vildana Caferoviç ile Türkiye  Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün eşlik etti.aha sonra Yunus Emre Kültür Merkezi'ni ziyaret eden Emine Erdoğan,  Boşnak öğrenciler tarafından ney dinletisiyle karşılandı.
  
 
 Kültür Merkezi'nin faaliyetleri hakkında bilgi alan Emine Erdoğan,  15  Temmuz Fotoğraf Sergisi'ni gezdi.  Ziyarette Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve  Saraybosna Kültür Müşaviri Mert Demiral da hazır bulundu.
 

ETİKETLER