e-Kurs girişi nasıl yapılır? e-Kurs öğrenci girişi sayfası

25 Kasım 2019 Pazartesi - 17:12 | Son Güncelleme : 25 11 2019 - 17:12

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, öğrencilerin üniversite sınav çalışmalarına destek olmak amacıyla başlatılan, E-Kurs uygulaması, öğrenciler tarafından araştırılıyor. Peki, e-Kurs girişi nasıl yapılır?


E-kurs öğrenci girişi nasıl yapılır? Öğrenciler tarafından sıklıkla araştırılan konuların başını çekiyor. MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları adıyla bilinen, e-kurs sistemi hakkında detaylar..

E-KURS ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspxe-kurs adresi üzerinden e-kurs girişi yapılmaktadır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, 

E-okul öğrenci girişiAçık Lise Öğrenci Girşii
Mezun Öğrenci Girişi

Olarak üç seçenek yer alıyor. Öğrenim durumunuza göre tıklayarak, Güvenlik Kodunu, TC. Kimlik Numaranızı, Öğrenci numaranızı ve Nüfus Cüzdanı SeriNo veya Cilt No gibi bilgileri girdikten sonra, e-kurs sistemine giriş yapılabilmektedir.  

E-KURS ÖĞRENCİ GİRİŞİ

KURSLARA ÖĞRENCİ/KURSİYER BAŞVURULARI

Kurslar, Resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler; genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencileri, Resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlar, başvurabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.