Diyanet İşleri Başkanlığı 7 müfettiş yardımcısı alacak

AA |  27 Mayıs 2020 Çarşamba - 7:12 | Son Güncelleme : 27 05 2020 - 7:12

Diyanet İşleri Başkanlığı, yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 7 müfettiş yardımcısı alacak.


Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvuruda bulunacak adayların  en az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim mezunu olmaları, sınavın ilan edildiği  tarihten itibaren Başkanlığın vaizlik, dengi ve üstü kadrolarında görev yapmaları  ve son beş yılda aylıktan kesme cezası ve on yıl içerisinde de kademe  ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olmaları, 2018 veya 2019 yıllarında  yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) KPSSP3 puan türünden en az 60 puan  almış ve 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.
 
Şartları taşıyan adaylar, 1-15 Haziran'da  "dibbys.diyanet.gov.tr/sinav" adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Sınav  başvuru süreci, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek.
 
Yazılı sınav, 11 Ağustos'ta yapılacak. Yazılı sınavda 70 ve üzeri puan  alan adaylar sözlü sınava 25 Ağustos'ta girecek.
 
Yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması alınarak en  yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısı kadar aday,  müfettiş yardımcılığı sınavında başarılı sayılacak.
 
Sınav sonuçları, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca, Başkanlığın  internet sitesinde ilan edilecek.