comScore

Dişlerimiz nasıl beyazlar?

29 Mayıs 2010 Cumartesi - 12:46 | Son Güncelleme : 29 05 2010 - 12:46

Sigara ve kahvenin oluşturduğu lekelerden kurtulmak istiyorsanız bunları yapmayı unutmayın


Ehow.com isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte daha beyaz dişlere sahip olabilmenizin yolları:

1.Lekeleri azaltmak ya da önlemek için dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanın.

2.Beyazlatıcı içeren diş macunlarını deneyin. Reklamlarda sık sık gösterilen dişmacunlarının hepsi dişlerinizi kısmen beyazlatıyor ve tam bir tedavi sağlamıyor. Diş macununuzun dişleri beyazlattığına dair klinik olarak test edilip edilmediğine dikkat edin. Çok az beyazlatıcı dişmacunu bu tür testlerden geçiyor. Beyazlatıcı olduğu iddia edilen bu macunlar dişlerinizi aşındırabilir, dişlerinize zarar verebilir ya da dişlerinizi hassaslaştırabilir.

3.Yiyeceklerin ya da sigaranın yol açtığı lekeleri yok etmek için düzenli olarak diş doktorunuzda diş temizliği yaptırın.

4.Evde ya da dişhekimine giderek dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Diş hekiminin muayenehanesinde uygulanan ışıklı beyazlatma işlemi ekonomik ve hızlı bir sonuç verir ve dişleri önemli ölçüde beyazlatıyor. Ancak, bu işlemi her yıl sürekli yaptırmanız gerekiyor. Evde beyazlatma için diş hekiminiz tarafından hazırlanan özel ağız plakları da kullanılıyor. Genellikle iki hafta boyunca günde birkaç saat veya gece boyunca plak takılıyor. Dişlerinizde yeni lekelenme oluştuğunu fark ederseniz, lekeleri çıkarmak için bir veya iki gece boyunca ağız plağını beyazlatıcı jel sürerek takmanız gerekiyor.

5.Ayrıca dişlerinizi bembeyaz göstermek için porselenden imal edilen kaplama yaptırabilirsiniz. Dişin ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü özel bir rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) yapıştırılır. Bunlarla dişleriniz parlak görünüyor. Ancak, bu uygulama diğer yöntemlere göre bir hayli pahalı.


ETİKETLER

0
Yorum Yazın
Gönder
Yorumlar
  • Magnum OpusSert fırça kullanımı,diş macunları ve dişleri temizletmek,dişlerde mikro çiziklere neden oluyor.Çay,kahve ve sigara lekeleri bu çiziklerde yerleşiyor.Yumuşak fırça ve az miktarda diş macunuyla ,günde bir kere düzenli fırçalamak en doğrusu...29.05.2010 05:29
  • zımzık tokaçgit dişçiye 40 tl ver bembeyaz olsun29.05.2010 03:29