Diriliş Ertuğrul ilk bölümüyle nefes kesti -İzle

12 Aralık 2014 Cuma - 9:16 | Son Güncelleme : 12 12 2014 - 9:16

Diriliş Ertuğrul ilk bölümü ile büyük beğeni topladı. Diriliş Ertuğrul reytinglerde de zirveye yerleşti. Diriliş Ertuğrul'un ilk bölümünü kaçırınlar haberimizde bulunan linkten diziyi izleyebilirler.


 
İlk bölümüyle TRT1’de izleyicileriyle buluşan Diriliş Ertuğrul dizisi, izleyicilerinden tam not aldı. Diriliş “Ertuğrul” rating listesini alt üst ederken sosyal medyada da #Diriliş hashtagiyle hem dünya hem Türkiye gündeminde 1 numara oldu. 
 
Diriliş “Ertuğrul” dizisi oyuncuları ve ekibi dün akşam TRT1’de yayınlanan ilk bölümü hep birlikte izledi. TRT1 yönetiminin de hazır bulunduğu gecede heyecan doruktaydı. İlk bölümün ardından hep beraber hatıra fotoğrafı çektiren oyuncular ve ekip aylardır yaptıkları çalışmanın karşılığını almanın sevincini yaşadı. 
1.Bölüm Özet
Moğolların baskılarıyla bunalan Kayılar, yurt bulamadıkları için Selçuklulara ait yayladan göç edememişlerdir. Kış ve kıtlık obayı esir almıştır. Süleyman Şah’ın büyük oğlu Gündoğdu, toyda Halep’e gitmeyi önerir. Bu teklif kabul görür. Herkes Süleyman Şah’ın kararını beklemektedir: Halep’e gidecek elçi kim olacaktır?Alpleri ile ava giden Ertuğrul, Müslüman bir aileyi Haçlıların elinden kurtarıp obaya getirir. Kurtardığı ailenin kızı Halime, Ertuğrul’un kalbine bambaşka bir ateş düşürürken obanın bu yeni misafirleri ateşten bir çember içinde hayat mücadelesi veren Kayıları daha büyük bir tehdidin kucağına atacaktır. Bölgenin, Haçlı entrikasının kuklası olan Selçuklu komutanı Kara Toygar, Kayılardan Ertuğrul’un kurtardığı aileyi ister. Aksi halde, Kayı boyunu, ordusuyla ezmekle tehdit eder. Toyda, beyler konuyu istişare ederler. Kayı Beyi Süleyman Şah, aileyle ilgili nasıl bir karar verecektir?Gelişleriyle Kayı obasını karıştıran ailenin sakladıkları gerçek kimlikleri, Kayıları ve Ertuğrul’u sonu bilinmeyen bir maceraya sürükleyecektir. Diriliş “Ertuğrul” 1. bölümüyle 10 Aralık Çarşamba akşamı 19.55’te TRT1’de başlıyor. Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Serdar Gökhan, Esra Bilgiç, Didem Balçın, Hakan Vanlı, Levent Öktem, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Hande Subaşı, Burcu Kıratlı, Cengiz Coşkun, Cavit Çetin Güner, Nurettin Sönmez, Osman Soykut, Fahri Öztezcan, Gökhan Atalay, Can Kahraman, Hamit Demir, Mehmet Emin İnci, Sedat Savtak, Tolga Sala, Özlem Aydın, Arda Anarat, Burak Temiz, Gökhan Karacık, Celal Al
 
 
Diriliş “Ertuğrul” ilk bölümüyle zirveye yerleşti
 
Diriliş “Ertuğrul” yayınlanan ilk bölümüyle ratinglerde AB kategorisinde 8.42 rating ve 20.68 share ile 1. olurken totalde de 5.54 rating ve 12.96 share ile 3. oldu. 
 
Sosyal medyada da günün en çok konuşulan konusu olan Diriliş “Ertuğrul” dizisi dün gece uzun süre dünya ve Türkiye gündeminde birinci sıradaydı. Sosyal medyada diziyle ilgili yapılan yorumlar, izleyicinin diziye tam puan verdiğini gösterdi. Somera tarafından yapılan sosyal medya ölçümlerinde de Diriliş zirvede yer aldı. 
 
İşte Diriliş “Ertuğrul”la ilgili sosyal medyada yapılan yorumlardan bazıları: 
 
Ahmet Tezcan @tezcanah  
Budur! #Diriliş ekibini alnından öpüyorum! Allah hasetçinin şerrinden, kem söz ve nazarından saklasın. Gayretle devam, himmetler ola!
 
Mehmet Ali ÖNEL @desifrehaber
#diriliş ve yeniden diriliş...
 
TOKYOPhONLINE @tokyophonline  
Sinema filmi izliyor gibiyim. #Diriliş
 
Suat KILIÇ @suatkilic  
Tebrikler TRT #DirilişErtuğrul Doğru proje. Basit, gündelik dizilerin işgal ettiği ekranlar belki bir nefes alır.
 
Okan Karacan @KaracanOkan  
#Dirilis Türk ecdadına yakışır bir proje olmuş senaristlerin tüm yapım ekibinin ve Oyuncuların ellerine sağlık ..
 
 
KÜNYE
 
Yapım: Tekden Film
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Metin Günay
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Atilla Engin
 
OYUNCULAR
 
Engin Altan Düzyatan – Ertuğrul
Kaan Taşaner – Gündoğdu
Hülya Darcan – Hayme Ana
Serdar Gökhan – Süleyman Şah
Esra Bilgiç – Halime
Didem Balçın – Selcan
Hakan Vanlı – Kurdoğlu
Levent Öktem – Üstad-ı Azam
Serdar Deniz – Titus
Turgut Tunçalp – Afşin Bey
Mehmet Çevik – Deli Demir
Hande Subaşı – Aykız
Cengiz Coşkun – Turgut Alp
Cavit Çetin Güner – Doğan Bey
Nurettin Sönmez – Bamsı Beyrek
Osman Soykut – İbn-i Arabi
Burcu Kıratlı – Gökçe
Fahri Öztezcan – İlyas Fakih
Gökhan Atalay – Şahabettin
Can Kahraman – Kara Toygar
Hamit Demir – Akçakoca
Mehmet Emin İnci – El Aziz
Sedat Savtak – Numan
Tolgay Sala – Hamza Alp
Özlem Aydın – Elenora
Arda Anarat – Dündar
Burak Temiz – Yiğit Alp
Gökhan Karacık  – Derviş
Celal Al – Rahman