Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz nasıl kol kola giriyorsunuz

17 Şubat 2019 Pazar - 14:40 | Son Güncelleme : 17 02 2019 - 15:34

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'da toplu açılış töreninde konuştu. Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kandil'deki teröristler ona talimat veriyorlar. HDP'ye ne diyorlar... CHP ile seçime beraber gireceksiniz. Bu dörtlü çete Cumhur İttifakı'na karşı birleşiyor. HDP'nin kongrelerinde bizim İstiklal Marşımız bile okunmaz. Bay Kemal sen bunlarla nasıl kol kola giriyorsun. İYİ Parti, Saadet Partisi siz nasıl kol kola giriyorsunuz?" diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
 
Önümüzde yeni bir imtihan yeni bir seçim var. Türkiye 31 Mart günü hayati önemde bir seçim yaşayacak. Türkiye, istikrar ve istikbalimizi oylayacaksınız. Vatanımız ve milletimiz adına çok önemli bir karar vereceksiniz. Dosta güven, düşmana korku salacak tarihi bir zaferler çıkmak istiyorum. Ülkemize kurulmaya çalışılan tuzağı bozmamız gerekiyor.
 
Afyon kararını vermiş. Rabbim hepinizden razı olsun. Sizler nasıl bizi yalnız bırakmıyorsanız biz de sizlerin huzuru için koşturuyoruz.
 
Gönül kazanacaksın ki hizmet veresin. Millete efendilik olmaz. Millete hizmetkarlık olur. Biz milletimizin efendisi değil, biz milletimizin hizmetkarıyız. Biz CHP gibi 3-5 fazla oy almak için Pensilvanya'daki o şarlatana Kandil'deki o terör ağlarına taşeronluk yapmıyoruz. Biz taş üste taş koymanın, Türkiye'yi hedefleri hayalleriyle kavuşturmanın derdindeyiz. Biz yatırımlarımızla, projelerimizle konuşuyoruz.
 
 
Bay Kemal'in en büyük özelliği yalan ve iftira onun için açtığı davaları kazanıyorum. İnşallah aldığımız tazminatları Mehmetçik Vakfı'na hibe edeceğiz.
 
Kandil'deki teröristler ona talimat veriyorlar. HDP'ye ne diyorlar... CHP ile seçime beraber gireceksiniz. Bu dörtlü çete Cumhur İttifakı'na karşı birleşiyor. HDP'nin kongrelerinde bizim İstiklal Marşımız bile okunmaz. Bay Kemal sen bunlarla nasıl kol kola giriyorsun. İYİ Parti, Saadet Partisi siz nasıl kol kola giriyorsunuz?
 
CHP ve şürekası Ankara'da rant kavgası verirken, biz burada insanımızla kucaklaşıyoruz. Bunlar küçük hesaplarla uğraşırken, Afyonkarahisar'da 118 kalem hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. 3 bin kişilik Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu'nun açılışını yapıyoruz. Afyonkarahisar'a bugüne kadar 21,5 katrilyon yatırım yaptık. Çiftçilerimize 1,7 katrilyon lira tarımsal destek verdik.
 
 
Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı'nı zaten bölgemize kazandırdık. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak'a hizmet veren zafer Havalimanı'nın yolcu trafiği geçen yıl 100 bine ulaştı. Afyonkarahisar'ı yüksek hızlı trenler İstanbul, Ankara ve İzmir'e bağlıyoruz. İstanbul 3,5, İzmir 2 saate düşecek.
 
Normal şartlarda sokakta yolları kesişmeyecek partiler kapalı kapılar ardından al gülüm ver gülüm pazarlığına giriyor. Benim Afyonkarahisarlı kardeşlerim teröre bulaşanlara oy vermez. 
 
 

ETİKETLER