Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajına "Bana emanet" yanıtı

AA |  23 Mart 2019 Cumartesi - 23:13 | Son Güncelleme : 23 03 2019 - 23:13

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın ilk kez oy kullanacak ve genç seçmene yönelik mesajını içeren  videoya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı  Kabinesi üyeleri ve AK Parti Genel Başkan yardımcıları "#Banaemanet" etiketiyle sosyal medyada yanıt verdi.


AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığınca 31 Mart yerel seçimlerinde ilk  defa oy kullanacak genç seçmenlere yönelik bir proje hazırlandı. Buna göre, ilk  kez oy kullanacak seçmenler ile 18-30 yaş aralığındaki seçmenlerin adreslerine 81  ilde bulunan teşkilat üyelerince zarf içerisinde kartpostal gönderilecek.  Kartpostaldaki QR kodunu telefon kameralarıyla okutanlar "sanaemanet.com.tr"  adresinde kendilerine özel sürpriz bir video ile karşılaşacak. Videoda kendi  isimlerine özel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir mesaj olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizden bu kutlu yürüyüşte bizimle birlikte  olmanızı istiyorum. Gelin Türkiye için omuz omuza mücadele edelim. Gelin  şehirlerimiz için birlikte çalışalım. Siz bu ülkenin ve milletimizin  geleceğisiniz, umudusunuz, hayalisiniz. Belediye işi gönül işidir. Gelin  milletimizin gönlündeki hayallerini birlikte gerçeğe dönüştürelim." ifadeleriyle  gençlere mesajını iletecek.

Belediyem #BanaEmanet

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "#banaemanet" paylaşımı yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Cumhurbaşkanımızın mesajını ve genç arkadaşlarımızın sürprizini aldım. Ben de bu ülkenin genç bir bireyi olarak "Belediyem #BanaEmanet, Türkiye #BanaEmanet" diyorum." ifadelerini kullandı.

 

"Sayın Cumhurbaşkanım, mesajınızı aldım"

Sosyal medyada "#banaemanet" etiketiyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat  Oktay başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, AK Parti Sözcüsü Ömer  Çelik ve AK Parti Genel Başkan yardımcıları da kendi isimlerine özel hazırlanan  video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajına cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, mesaja "Sayın Cumhurbaşkanım,  mesajınızı aldım gönül belediyeciliği için Türkiye #BanaEmanet", AK Parti Sözcüsü  Ömer Çelik de "Biricik Türkiye'mizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak  gençlerimiz bugün 'Adana bana emanet, Türkiye #banaemanet' mottosuyla Sayın  Cumhurbaşkanımızın mesajını dünyaya haykırıyorlar. Türkiye'nin güçlü geleceği  gençlerimizi kutluyorum." cevabını verdi.

 

ETİKETLER