Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken neyse onu yaparız

11 Haziran 2018 Pazartesi - 0:57 | Son Güncelleme : 11 06 2018 - 1:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Esenler'de yaklaşık 100 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen "10 Bin Hatim 100 Bin Dua" programında konuşma yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Buradan  Avrupa'ya, doğrusu Avusturya'ya, Avusturya'nın Başbakanına sesleniyorum; bak daha  çok gençsin, daha senin çok tecrübe edinmen lazım. Bak şunu unutma; senin bu  çıraklığın, bu tavırların senin başına çok işler getirebilir. Zira bilesin ki  Avusturya'da bir caminin kapatılması, oradaki Müslümanların, din adamlarının  Avusturya'dan atılması, yurt dışı edilmesi yeniden bir haçlı-hilal mücadelesini  başlatır ki bunun sorumlusu da sen olursun." dedi. 
 
Erdoğan, Esenler Belediyesi'nce Dörtyol Meydanı'nda düzenlenen "10 Bin  Hatim 100 Bin Dua Buluşması" programına katıldı.
 
Burada yaptığı konuşmada sözlerine, "Ramazan-ı Şerif'inizi, Kadir  Gecenizi tebrik ediyorum. Bu mübarek günlerin ve gecenin hepimizin affına ve  mağfiretine vesile olmasını Rabbim'den niyaz ediyorum." diyerek başlayan Erdoğan,  bugün bu meydanda 10 binlerce kişinin birlikte olduğunu söyledi.
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim  kılsın." diyerek, Esenler halkının okuduğu 10 bin hatme ve 100 bin duaya "amin"  diyeceklerini kaydetti.
 
Kur'an ayında, dillerinden Kur'an-ı Kerim'i, gönüllerinden Allah ve  Resulullah aşkını eksiltmeyen tüm vatandaşlara teşekkür eden Erdoğan, bu mübarek  ramazan ayının, Kur'an tilavetleriyle, Mukabele-i Şerifler ve Hatmi Şerifler ile  ihya edenlere, "Allah kabul etsin" dedi.
 
 
"GEREKEN NEYSE BİZ DE ONU YAPARIZ"
 
Erdoğan, "Rabbimizden bu mübarek gece hatrına, ülkemizin, milletimizin  tüm Müslümanların ve insanlığın huzuru, esenliği, güvenliği, refahı için  bizlerden rahmetini esirgememesini diliyoruz." diyerek, şunları kaydetti:
 
"Filistin'de her gün masum çocuklar, kadınlar, erkekler, tekerlikli  sandalyedeki engelliler, yaralılara yardım eden hemşireler katlediliyor. Zalim  İsrail yönetimi, siyonist İsrail yönetimi Filistinlilere adeta nefes aldırmıyor.  Suriye'de insanlar evlerinde, sokaklarında, çocuklar okullarında başlarına ne  zaman bomba yağdırılacağını bilememenin korkusu içinde yaşıyor. Terör örgütleri,  Suriye'de hala cirit atıyor. Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'ya, Güney Asya'dan  Avrupa'ya kadar her yerde Müslümanlara yönelik baskılar her geçen gün artıyor.
 
Avusturya'nın şu anda Müslümanlara, camilere, ibadethanelere yönelik  tavrı, Avrupa'daki İslam düşmanlığının ve ırkçılığın sadece görünen yüzüdür.  Burudan Avrupa'ya, doğrusu Avusturya'ya, Avusturya'nın Başbakanına sesleniyorum;  bak daha çok gençsin, daha senin çok tecrübe edinmen lazım. Bak şunu unutma;  senin bu çıraklığın, bu tavırların senin başına çok işler getirebilir. Zira  bilesin ki Avusturya'da bir caminin kapatılması, oradaki Müslümanların, din  adamlarının Avusturya'dan atılması, yurt dışı edilmesi yeniden bir haçlı-hilal  mücadelesini başlatır ki bunun sorumlusu da sen olursun.
 
Bunu söylerken sadece oraya seslenmiyorum. Tüm batıya sesleniyorum. Ey  batı, başta Almanya bu adamınıza çeki düzen verin. Kendisine çeki düzen vermezse  olay farklı yere doğru gider. Çünkü bizim de kendimize göre argümanlarımız var,  atacağımız adımlar var. Bu bakımdan orada benim 250 bin kardeşime zulmedilmesine  asla müsaade etmeyiz. Gereken neyse biz de onu yaparız. Arakan'daki Müslümanları  yerlerinden, yurtlarından etmekle, Avrupa'nın göbeğinde Müslümanların camilerini  kapatmanın, zihniyet bakımından hiçbir farkı yoktur."
 
 
"BİZİM BU TÜR DOSTLARIMIZ YOK"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolayısıyla Avrupa Birliği'nin, Birleşmiş  Milletler'in bu konuda gerekli tedbirleri alması gerektiğini vurgulayarak,  "Demokrasiyi, özgürlükleri, hakları sadece kendileri için isteyenlerin maskeleri  birer birer düşüyor. Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi gibi partiler veya  diğerleri ne diyor? 'Bak, yurt dışında dostumuz kalmadı.' Eğer senin dost diye  aradıkların Avrupa'daki, Avusturya'daki Kurz ise sen onlarla dost olmaya devam  et. Bizim bu tür dostlarımız yok. Eğer siyonist İsrail ise sen onlarla beraber  devam et. Eğer Suriye'deki Esed ise sen Esed'le dost olmaya devam et. Bizim bu  tür dostlarımız zaten yok. Bize zalimlerden dost olmaz. Bize hiçbir zaman  zulmedenlerden dost olmaz. Biz adil davrananlarla yolumuza devam ederiz."  ifadelerini kullandı.

ETİKETLER