Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu'ya bir sert yanıt daha!

AA |  15 Mayıs 2018 Salı - 18:19 | Son Güncelleme : 15 05 2018 - 22:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Netanyahu'nun elinde Filistinlilerin kanı vardır ve bunu Türkiye'ye saldırarak saklayamaz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Netanyahu, savunmasız bir halkın topraklarını BM kararlarını ihlal ederek 60 yıldan fazladır işgal altında tutan ırkçı devletin başbakanıdır." ifadelerini kullandı


 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu'ya hatırlatma yaparak, "Hamas terörist örgüt değildir ve Filistinliler terörist değildir. Filistin vatanını işgal eden bir güce karşı savunan bir direniş hareketidir. Dünya, Filistin halkının ezilenlere karşı dayanışma içinde duruyor." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(İsrail Başbakanı  Binyamin) Netanyahu'nun elinde Filistinlilerin kanı vardır ve suçlarını  Türkiye'ye saldırarak saklayamaz." açıklamasında bulundu. 
 
Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,  "Netanyahu, savunmasız bir halkın topraklarını BM kararlarını ihlal ederek 60  yıldan fazla süredir işgal altında tutan apartheid (ırkçı) devletinin  başbakanıdır. Elinde Filistinlilerin kanı vardır ve suçlarını Türkiye'ye  saldırarak saklayamaz." ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsanlık dersi istiyorsanız on emiri okuyun."  ifadesine yer verdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER