Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz'da müjdeyi verdi

AA |  15 Nisan 2018 Pazar - 16:46 | Son Güncelleme : 15 04 2018 - 18:01

AK Parti Beykoz İlçe Kongresi için ilçeye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan kongre salonu dışında toplanan binlerce kişiye müjdeyi verdi. Küçüksu Çayırı için bir kasır yapılacağını açıklayan Erdoğan Beykoz imarı ile ilgili de konuştu.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, partisinin Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde, Şahin  Köktürk Spor Kompleksi önünde halka seslendi.
 
Üzerinde hassasiyetle durdukları bir dönemin yaşandığını belirten  Erdoğan, "Şu anda şehitlerimizle beraber Afrin'deyiz, şehitlerimizle beraber tüm  bu topraklardayız. Gazilerimizle beraber yürüyoruz. Ama şunu unutmayın, ne  şehitler eksik olacak, ne gaziler eksik olacak. Hele hele bu değerler üzerinden  şehitlerin eksik olması mümkün değil." dedi.
 
Kur'an-ı Kerim'den şehitlikle ilgili ayetler okuyan Erdoğan, şöyle  konuştu:
 
 "Dolayısıyla bizler de 'Şehitler niye var?' demeyelim. Yanlış olur  çünkü Sevgililer Sevgilisi'ne en yakın makam. Şu anda o yola çıkanları biliyoruz.  Akif ne diyor, 'Ey şehid oğlu şehid isteme benden makber, sana aguşunu açmış  duruyor Peygamber.' Biz Çanakkale'de böyle gürlemedik mi? Daha üniversitenin ilk  yıllarında yola çıkan gençlerimiz Çanakkale'de şehit olmadı mı? Bu şekilde yola  çıkan bu millet Çanakkale destanını yazmadı mı?
 
  
Öyleyse ben şimdi size tavsiye ediyorum; ne yapın yapın, muhakkak ama  muhakkak Çanakkale'ye gidin. O şehitlerimizin kabristanlarını görün. Oraları  görürsek ders alırız. Her yıl bakınız 24 Nisan'da Yeni Zelanda'dan,  Avusturalya'dan ziyaretçiler geliyor, biliyor musunuz? Kime? Anzaklara geliyor.  Anzaklara, orada verdiğimiz mücadelede hep şunu söylüyoruz: Ne işiniz vardı sizin  burada, ta oralardan buraya niye geldiniz?' Niye olduğunu anlıyorsunuz, değil mi?  Gazi Mustafa Kemal ne dedi? 'Siz de biz de burada aynı gaye için varız. Ama  ayrıldığımız bir yer var. Buna rağmen sizi misafir olarak kabul ediyoruz. Şu anda  siz, ev sahiplerinin aguşundasınız.' Böyle bir millet olur mu ya? Destanı biz  yazdık ama şimdi onları da burada misafir ettik."
 
 "Beykoz'a sahip çıkın"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sırasında kendisine "Tayyip Dede"  diye seslenerek fotoğraf çektirmek isteyen bir çocuğa da konuşmasının ardından  fotoğraf çektirebileceklerini söyledi.
 
Çubuklu'dan gelen vatandaşların da sevgi gösterilerinde bulunduğu  Erdoğan, Çubuklu'da geçmişte top oynadığını anlattı.
 
Çubuklu'dan gelen vatandaşları da konuşmasının ardından arka tarafa  çağıran Erdoğan, "Ah ne günler geçirdik orada. Konuşacağız fakat ben de diyorum  ki siz de Beykoz'a sahip çıkın. Çok çalışacağız. Çok gayret edeceğiz ve inşallah  Beykoz'umuza bugüne kadar yaptığımız hizmetleri aynen artırarak devam  ettireceğiz." dedi.
 
Geçen gün Küçüksu Çayırı'na geldiğini de anlatan Erdoğan, TBMM Başkanı  İsmail Kahraman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile orada eski  günleri hatırladıklarını belirtti.
 
Küçüksu'daki meşhur mısır kazanlarının yeniden kaynamasını isteyen  Erdoğan, Küçüksu Kasrı'nın önündeki alanın da mesire alanı haline getirileceğini  söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Altına otoparkımızı da yapalım. Orada park  sıkıntısı var. Süratle bu yaza biz orayı yetiştireceğiz. Çünkü o mezbelelik  alandan kurtulmamız lazım. Beykozlu oraya layık değil." dedi.
 
Gençliğinde Kasımpaşa'dan Beykoz'a pikniğe geldiklerini, Küçüksu'da da  maçlarını yaptıklarını belirten Erdoğan, "Buraların çocuğu olmak kolay değil.  Zaten arkamızdaki Paşabahçe Stadyumu'nun dili olsa da konuşsa. Ne günler  geçirdik." ifadelerini kullandı.
 
Beykoz'daki tapu sorunu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini izlemeye gelen bazı vatandaşların  tapuyla ilgili yaşadıkları sorunları iletmeleri üzerine de bölgede tapuları  dağıttıklarını söyledi.
 
Her şeyin hukuk içinde halledileceğini belirten Erdoğan, "Mahkemenin  aleyhte karar verdiği şeyleri bizim düzeltmemiz mümkün mü?" dedi.
 
Vatandaşların, "Reis Çubuklu'ya sahip çık." sloganları üzerine  Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 "Şimdi birbirimizi aldatmaya gerek yok. Tapu senin elindeyse bal gibi  de yaparsın. Tapusu olan, bırak müteahhidi. Müteahhide niye veriyorsun işini? Bu  işe biz gerekirse Büyükşehir Belediyesi olarak gireriz, KİPTAŞ olarak bunu  yaparız. Vermeyin müteahhitlere. İşte Büyükşehir Belediye Başkanı burada. Ben  talimatı kendisine veriyorum, KİPTAŞ eliyle bunları yapalım. Çünkü bir kısım  müteahhitlere bunu verdiğiniz zaman her numarayı yaparlar.
 
Diğer konuya gelince, bazı yerlerde biliyorsunuz geçmişten oraların  tapulu olan kişileri çıktı. Bu dağıtılan tapularla alakalı değil, dağıtılan  tapularla ilgili olarak sizler rahatlıkla Büyükşehir Belediye Başkanım da burada  talimatı kendisine veriyorum, bununla ilgili ilçe, Büyükşehir, KİPTAŞ üçlüsü  olarak bu işi yaptıracağız. Kimsenin dolduruşuna gelmeyin, oyununa gelmeyin. Hele  hele Bay Kemal'in oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz. Onun  anladığı tek şey var, SSK döneminde devlet hastanelerinin hepsini ne hale  getirdiğini biliyorsunuz."
 
"Sen bu ümmeti parçaladın"
 
Beykoz denilince burada Karadenizli nüfusun ağırlıklı olduğuna işaret  eden Erdoğan, kendisinin de Karadenizli olduğunu ancak ayrım yapamayacağını  vurguladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Ben sizi yaratan Rabbimden dolayı seviyorum çünkü hepsini benim  Rabbim yarattı. Onun için de biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep  beraber kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız. O zaman bizi kimse bölemez.  Ne terör örgütleri bölebilir, ne şunlar, ne bunlar. İşte Fırat Kalkanı'nda  bölebildiler mi? Afrin'de bölebildiler mi? Bak ne oldu şimdi. Afrin'de bugün  itibarıyla 4 bin 187 teröristi etkisiz hale getirdik. Cudi'de, Gabar'da,  Tendürek'te, Bestler Dereler'de nereye kaçarlarsa kaçarlarsa ne dedim? 'İnlerine  gireceğiz.' dedim. FETÖ'nün de inlerine girdik mi? Dünyanın değişik yerlerine  kaçtılar. 80 taneyi dışarıdan topladık getirdik. Feto seni de getireceğiz, seni  de getireceğiz. Er veya geç getireceğiz. Corç seni bir yere kadar saklar. Bir  yerden sonra 'Bıktım senden.' der o da seni bırakır. Ondan sonra geleceksin.  Çünkü sen bu ümmeti parçaladın, bu milleti parçaladın. Bu milleti parçalayana, bu  kadar şehitlerimizin kanını biz yerde bırakmayacağız, hesabını soracağız."
 
 

ETİKETLER