Böyle evlilik teklifi görülmedi! Tam 7 bin 164 kilometre...

06 Aralık 2014 Cumartesi - 12:08 | Son Güncelleme : 06 12 2014 - 12:08


Japon bir sanatçı sevgilisine evlilik teklifi için tam 7 bin kilometre dolaştı. Yanlış anlamayın, uzaktaki sevgilisinin yanına gitmedi. Yanına bir GPS cihazı aldı ve epeyce karmaşık bir rota ile Japonya'yı dolaştı ve geçtiği yerleri cihazında işaretledi. Yapmaya çalıştığı şey, bir ada ülkesi olan Japonya'yı yazı tahtası gibi kullanmaktı. Japon sanatçı ülkenin üzerine İngilizce "Benimle evlen" anlamına gelen "Marry me" yazdı. Japon aşık 6 aylık zorlu teklifinin sonunda istediği yanıtı aldı.
Japon bir sanatçı dünyanın en sıradışı evlilik tekliflerinden birine imza atmak için tüm ülkeyi baştan aşağı gezdi. Hikayenin sonu mutlu bitti.

"Yassan" adını kullanan 31 yaşındaki Japon sanatçı Yasushi Takahaşi, kız arkadaşına ilginç bir evlilik teklifi yapabilmek için yanına bir GPS (Küresel Konumlama Sistemi), bir de harita alarak uzun seyahatine çıktı.

Altı aylık gezisini GPS’le kaydeden Yassan, ülkeyi "Marry me" (Benimle evlen) yazacak şekilde dolaştı. Seyahatinin sonunda GPS’le çizdiği teklifi kız arkadaşına sunan sanatçı, "Evet" cevabı alarak mutlu sona ulaştı.

Guinness’e girdi

Tam olarak 7 bin 164 kilometre yol giden Yassan’ın bu çalışması Guinness Rekolar Kitabı’na da "Dünyanın en büyük GPS çizimi" olarak geçti.