Binali Yıldırım: İstanbullu taksiye binecek, korsandan inecek

AA |  19 Mart 2019 Salı - 22:37 | Son Güncelleme : 19 03 2019 - 22:37

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Lafı uzatıp zurna yapmaya lüzum yok. İstanbullu taksiye binecek, korsandan inecek." dedi.


Taksici esnafı, Bağcılar Belediyesi iş birliğiyle bu yıl dördüncüsü  düzenlenen "Taksiciler Ödül Töreni" Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

İstanbul’un 39 ilçesindeki 150 taksi durağına konulan sandıklarda oy  kullanan 36 bin taksici, çeşitli kategorilerde başarılı isimleri belirledi.

Oylamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Yılın Devlet Adamı",  Binali Yıldırım ise "Yılın Siyasetçisi" seçildi.

TBMM Başkanvekili Celal Adan'ın da katıldığı törende, AK Parti  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım sahneye klasik bir  taksinin direksiyonunda Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ile birlikte  girdi.

Taksici esnafının yoğun ilgi gösterdiği Binali Yıldırım, salonu  dolduran taksici esnafın korsan taşımacılığın yasaklanması taleplerine değindi.  Binali Yıldırım, "Lafı uzatıp zurna yapmaya lüzum yok. İstanbullu taksiye  binecek, korsandan inecek." dedi.

Yıldırım'ın bu sözü taksiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Kendisinin de taksici bir babanın evladı olduğunu söyleyen Yıldırım,  "Sizin hakkınızı, hukukunuzu korumak benim için en önemli görevdir. Arabalarınız  da, yollarını da cillop gibi olacak. Alın terinizin, emeğinizin hakkını da  alacaksınız. Ama sizden de isteğim var. Müşteri beğenmemek, uzak yakın mesafe  yok. Müşteriyi başınızın üzerinizde taşıyacaksınız." diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Celal Adan ise 31 Mart seçimlerinin önemine  değinerek, "31 Mart'ta Türkiye'nin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yönelik  yapılan saldırılara karşı ortaya koyacağınız irade bölücünün nefesini kesecek,  milletin seçtiği siyasal iktidarı ABD ile orayla, burayla iş birliği yaparak  devirmek isteyenlerin nefesi kesilecek. Türkiye çok güçlü bir şekilde 31 Mart'tan  sonra yoluna devam edecektir." diye konuştu.

Bağcılar Belediye Başkanı ve Lokman Çağrıcı, "Hayatın her alanında  taksici kardeşlerimizi görüyoruz. Bugün burada onların oylarıyla seçilenleri  tebrik ediyorum." dedi.

 
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, il genelinde 17 bin  593 takside çalışan şoförlerin aileleriyle birlikte  52 bin nüfusa karşılık  geldiğini söyledi. Aksu, korsan taşımacılığa karşı olduklarını belirterek, Binali  Yıldırım'dan UBER adlı taşımacılık sisteminin yasaklamasına yönelik yardım  talebinde bulundu.
 
 
Törende taksicilerin oylarıyla seçilen sanatçılar Seren Serengil,  Gülben Ergen, Mustafa Ceceli, Sinan Akçıl, Ekin Uzunlar, Ebru Yaşar, Safiye  Soyman, Müşerref Akay ile Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları plaketlerini Binali  Yıldırım'ın elinden aldı.
 
Ödül töreni, hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

ETİKETLER