Bayılarak izlediğiniz filmler ile ilgili 11 gerçek 16 January, 14:23'de eklendi

Sinema tarihinde izlemekten keyif aldığımız filmleri, yönetmenin verdiği bakış açısından farklı bir şekilde değerlendirmeyi hiç denediniz mi? Biz denedik ve oldukça ilginç sonuçlarla karşılaştık.

1.  6. Grease
Grease’den çıkarılacak yegâne kural: eğer aşkınızın sonuna kadar devam etmesini istiyorsanız, tam olarak her kimseniz, o kişiden tamamen vazgeçmek zorundasınız.
2. 7. Back to the Future (Geleceğe Yolculuk)
Marty Mcfly’ın yeni ailesi eskisinden tamamen farklıdır. Babası, annesi, kız kardeşi, erkek kardeşi… Hiçbiri önceki gibi değildir. Farklı yaşamları ve farklı karakterleri olan tamamen farklı kişilerdir. Ve Marty’nin eski ailesini geri alabilmek için yapabileceği hiçbir şey yoktur. Bildiği ve sevdiği o ailesini sonsuza kadar kaybetmiştir.
3. 8. E.T th Extra-Terrestrial (E.T)
 ET, filmde günde iki paket sigara tüketen ve bu işle daha önce hiç ilgilenmemiş gibi tarafından seslendirilmiştir. ET’nin sesi, kadının gerçek sesidir.
4. 9. The Shining (Cinnet)
Filmde medyum yeteneklerine sahip olan küçük Danny’i canlandıran çocuğun aslında bir korku filmi çektiğinden film bitene ve vizyona girene kadar haberi yoktur. Filmi bir dahaki izleyişinizde çocuğun gözlerinin içine çok iyi bakın. Hiçbir şeyden haberi olmadığını daha iyi anlayacaksınız.
5. 10. Alaaddin’s Magic Lamp (Alaaddin’in Sihirli Lambası)
Filmdeki cin Alaaddin’i tamamen kandırmaktadır. Alaaddin Cin’e “Beni bir prens yap.” der ve sonrasında gerçek bir prens olmayıp yalan söylediği için bir sürü sıkıntı yaşar ve kendisine karşı dürüst olmayı öğrenir. Fakat Alaaddin Cin’den PRENS OLMAYI ister. Prens gibi görünebilmeyi değil, gerçek bir prens olmayı. Toprakları ve bir kan bağı olsun ister. Jafar, sultan olmayı istediği zaman bir sultan olur. Toprakları ve gerçek kıyafetleri olan gerçek bir sultan. Neden aynısı Alaaddin için de olmaz?
6. 1.Inception (Başlangıç)
Inception’ı izleyen çoğu kişi Cobb’un simgesinin topaç olduğunu düşünür fakat karakterin kendisi film esnasında açıkça bunun karısına ait olduğunu belirtir. Eğer internette bir arama yaparsanız, Cobb’un kendisini gerçekliğe götüren simgesinin evlilik yüzüğü olduğunu görürsünüz. Bu gerçek, hikâyeyle ilgili birçok şeyi değiştiriyor.  Cobb’un o topacı saklaması, sadece karısının ölümü yüzünden kendini affetmekte güçlük çektiğini gösterir. Filmin sonunun bu şekilde baktığınızda, karakterin uyanık olup olmaması ile ilgili hiçbir gizem barındırmadığı ortaya çıkıyor. Cobb tamamen uyanıktır. O topacın dönmesi ise karısının gidişini kabullenmesini temsil etmektedir. 
7. 2. Mrs. Doubtfire (Müthiş Dadı)
Filmdeki kötü adam aslında hiç de kötü bir adam değildir. Pierce Brosnan bütün film boyunca tek bir yanlış bile yapmayan başarılı, cömert ve sabırlı biridir. Bayan Doubtfire, birçok kez onu kandırmaya ve kötü şeyler yaptırtmaya çalışsa da bu tuzağa asla düşmemiştir. 
8. 3. Rambo: First Blood (Rambo: İlk Kan)
Rambo serisinin ilk filmi “İlk Kan”da sadece bir insan ölmüştür. O da kazayla.
9. 4. Cast Away (Yeni Hayat)
Chuck Noland adada hapsolduğu süre boyunca filmde hiç müzik çalmamıştır. Yapımcılar bunu filmdeki yalnızlık ve toplumdan soyutlanmışlık duygusunu artırmak için yapmışlardır.
10. 5. The Fifth Element (Beşinci Element)
Beşinci Element’te kötü adam Zorg ve kahraman karakter Corbi Dallas aslında hiç tanışmazlar. Hatta birbirleri hakkında bir şey bilmezler. Aslında, Corbin şirket aracılığıyla Zorg tarafından işe alınır ve onun için çalışır bile.  Birbirlerine en yakın oldukları yer, gemi havaya uçmadan hemen önce binip indikleri asansör sahnesidir. 
11. 11. The Matrix (Matrix)
Matrix’in ana teması aslında insan beyninin makineler için güç kaynağı olarak değil; işlemci olarak kullanılmalarıdır. Neo kodlara erişimi sayesinde o kadar çok şey yapabilmektedir.