Başbakan Yıldırım: Hatay ve Kilis'e toplam 94 roket saldırısı yapıldı

04 Şubat 2018 Pazar - 21:24 | Son Güncelleme : 04 02 2018 - 22:16

Kilis'te açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde devam ediyor." dedi. Kilis ve Hatay'da vatandaşların morelinin yüksek olduğunu belirten Başbakan Yıldırım açıklamasında, "Hatay'a 60 Kilis'e 34 toplam 94 roket saldırısı yapıldı. 7 sivil vatandaşımız şehit olmuş 113 vatandaşımızda yaralanmıştır. " ifadelerine yer verdi.


Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
 
Afrin’de PKK/YPG ve DEAŞ örgütlerinin zulmünden inleyen Suriyeli kardeşlerimizin can güvenliğini sağlamak için kahraman Mehmetçik ve polislerimiz canla başla çalışıyorlar. Allah muvaffak etsin hepsi ile gurur duyuyoruz. 81 milyon vatandaşı için değil, güneyinde yaşayan milyonlarca Müslüman kardeşinin huzuru için mücadele vermektedir. Müttefik ülkelerin bu terör örgütleri ile iş tutması milletimizi ve bizi rahatsız ediyor. Bugün atılan füzelerin silahların nereden geldiğini çok iyi biliyoruz. Terör örgütleri ile işbirliği yapmayın. İnsan öldürmekten başka bir şey yapmayan terör örgütleri ile hiçbir yere varamazsınız. Türkiye bölgeye barış getiriyor, huzur getiriyor kardeşliği tesis ediyor.
 
Karalama kampanyası yapanlara, itibar edenlere bir çift  sözümüz var. NATO'da müttefikimizsiniz ve çeşitli alanlarda birlikte çalışıyoruz. Eğer bu ittifaklık devam edecekse çapulcuların sözüne  itibar etmeyeceksiniz, dostluğuna güvenilir Türkiye'nin sözüne itibar  edeceksiniz.
 
Terör örgütleriyle düşüp kalkmaktan vazgeçin. Devletler devletlerle iş yapar. 

ETİKETLER