MSB açıkladı: Barış Pınarı Harekâtı devam edecek mi?

23 Ekim 2019 Çarşamba - 14:00 | Son Güncelleme : 23 10 2019 - 14:00

9 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Barış Pınarı Harekâtı devam ederken, ABD ile varılan anlaşma doğrultusunda 120 saatlik ara verildi. 120 saatlik ara dün (22 Ekim) son buldu. Peki, Barış Pınarı Harekâtı devam edecek mi? açıklama Millî Savunma Bakanlığı’ndan geldi.


Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Suriye Tel Abyad YPG/PKK’li teröristlerden temizlenirken, Resulayn’da çatışmalar devam ediliyordu. ABD ile anlaşma yapıldı ve Barış Harekatı’na 120 saatlik ara verildi. Barış Pınarı Harekatı'na verilen ara dün saat 22.00'de sona erdi. Peki, Barış Pınarı Harekâtı devam edecek mi?

Millî Savunma Bakanlığı tarafından Barış Pınarı Harekâtı hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada mutabakat çerçevesinde mevcut harekât alanımız dışında bu aşamada yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmadığı belirtildi.

MSB'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu hakkında MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı 9 Ekim tarihinden itibaren 130'u kadın 2 bin 330 vatandaşımız gönüllü askerlik için başvurmuştur. Türkiye, sınırlarının güneyinde bir terör koridorunun oluşmasına asla müsaade etmeyecek, terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."