Barış Arduç'un eski mesleği şaşırttı!

11 Nisan 2016 Pazartesi - 14:47 | Son Güncelleme : 11 04 2016 - 14:47

Son zamanlarda en çok konuşulan isimlerin başında gelen yakışıklı oyuncu Barış Arduç'un eski mesleği şaşırttı. Genç kızların yeni sevgilisi Barış Arduç'un yaptığı mesleği duyanlar kısa süreli şok yaşadı. Peki yakışıklı oyuncu Barış Arduç kimdir eski mesleği nedir? İşte detaylar...


Barış Arduç bin kişinin hayatını kurtarmış’Kiralık Aşk’ın Ömer’i Barış Arduç’un ünlü olmadan önce cankurtaranlık yaptığı ortaya çıktı.
 
GQ dergisine konuşan Barış Arduç ünlü olmadan önce 8 yıl boyunca Şile’de cankurtaranlık yaptığını açıkladı.
 
‘Kurtardığım kişinin sayısı binden fazla’ diyen oyuncu unutamadığı anısını şöyle anlattı: ‘Bir hala-yeğen vardı. Onlara yetişemedim, boğuldular. Çok kötü olmuştum, rüyalarıma giriyorlardı. İki yıldır baş etmeyi öğrendim’
 
Barış Arduç, başrolünü Elçin Sangu ile paylaştığı Kiralık Aşk dizisinde Ömer karakterini canlandırıyor.
 
 
 
BARIŞ ARDUÇ KİMDİR?
 
Barış Arduç (d. 9 Ekim 1987, İsviçre) Türk dizi, film ve tiyatro oyuncusu.
 
Barış Arduç, 1987 yılında İsviçre'de emlakçılık yapan bir anne babanın ortanca çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Arnavut'tur. Ağabeyi Onur Arduç ve kardeşi Mert Arduç ile beraber 3 kardeştir. İlkokulu Sakarya ve Gölcük'te, ortaokulu Bolu da okuyan Arduç, lise son sınıfta ailesiyle beraber İstanbul'a gelerek ortaöğrenimini burada tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Kayseri'de spor akademisini kazandı fakat ilk yılında okula adapte olamayınca İstanbul'a geri döndü. Aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla uğraşmasının yanı sıra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak Şile'de 8 yıl cankurtaranlık yaptı. Daha sonra tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama'da oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Sadri Alışık Tiyatrosu'nda teatral eğitimine katıldı. Arduç, ilk olarak 2011 yılında Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili gibi dizilerde oynamıştır.
 
Barış Arduç Benim İçin Üzülme adlı dizide Ahmet Avcıoğlu karakteriyle adını iyice duyurmuş, daha sonra Bugünün Saraylısı dizisinde Selim Bayraktar karakterine hayat vermiştir. 2015 Mart ayında ekrana gelen Racon: Ailem İçin adlı dizide Tekin Atan karakterini canlandırmaya başlamış, ancak dizi başarılı olamadığı için yayından kaldırılmıştır. Sadece Sen adlı sinema filminde de son sahnede oynamıştır.
 
14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren Deliha adlı sinema filminde rol alan ve Cemil karakterini canlandıran Arduç, şimdilerde ise star TV'de yayınlanan Kiralık Aşk adlı dizide Ömer İplikçi karakteriyle başrol oynamaktadır. Barış Arduç 2015 yılında Derimod firmasının Reklam yüzü oldu. Çekilen ilk reklam filmi Ekim ayında ekranlarda yerini aldı.