Aziz Kocaoğlu'ndan adaylık açıklaması

AA |  17 Ocak 2019 Perşembe - 18:56 | Son Güncelleme : 17 01 2019 - 18:56

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Gelişmeler, yaşadığım olaylar dün sabah tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu. Aday adayı olarak müracaat ettim. Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum." dedi.


İzmir Büyükşehir  Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Gazimer ilçesi Aktepe-Emrez Mahalleleri'ndeki Kentsel  Dönüşüm ve Gelişim Projesi" tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, daha önce  Uzundere kentsel dönüşüm sürecinde çok başarılı olduklarını, bu projede de  aynısını gerçekleştireceklerini belirtti.
 
Konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ilişkin  açıklamalarda bulunan Kocaoğlu, şunları söyledi:
 
"10 yıl belediye başkanlığı yeterli dedim. 10 yıl sonunda yapmak  istemedim. 'Başka bir arkadaşımız bayrağı alsın, belediye başkanlığı siyasi  meslek değildir' dedim. Sonra şartlar başka türlü gelişti. Rakip güçlü geldi.  Bizim kaçmamız olmadı. 2014'te Binali Yıldırım Bey'le mecburen yarıştık. Bu sefer  dedim ki '15 yıl oldu, 150 yıllık belediye tarihinde 15 yıl belediye başkanlığı  yapan başka başkan yok.  Bu bize nasip oldu. Biz bırakalım bir başka arkadaşımız  bu bayrağı alsın, ileriye götürsün' dedik. Ama gelişmeler, yaşadığım olaylar dün  sabah tekrar aday adayı olma kararı vermeme neden oldu. Aday adayı olarak  müracaat ettim. Bütün aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum."
 
Kim aday olursa olsun, partisine ve  İzmirli hemşehrilerine  çalışacağına işaret eden Kocaoğlu, "Ne İzmir’i ne partiyi bırakmak gibi düşüncem  olmadığını ve namusumla şerefimle çalışacağımı taahhüt ediyorum." diye konuştu.
 
Kocaoğlu, "Aday gösterirlerse bir 5 yıl daha geceli gündüzlü  çalışacağıma söz veriyorum." dedi.
 
Toplantıya, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Bornova  Belediye Başkanı Olgun Atilla, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Karaburun  Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve hak sahipleri katıldı.
 
Akçay Caddesi ile İzmir Çevreyolu kesişiminde, yeni fuar alanının  karşısında yer alan proje kapsamında 1 milyon 220 bin metrekarede, yaklaşık bin  836 yapı, 4 bin 966 bağımsız birimde 2 bin 820 hak sahibi bulunuyor.
 

ETİKETLER