Atilla Taş cezaevine gönderildi!

09 Kasım 2018 Cuma - 15:12 | Son Güncelleme : 09 11 2018 - 17:07

“FETÖ’nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan çarptırıldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için gözaltına alınan ünlü şarkıcı Atilla Taş cezaevine gönderildi.


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına  ilişkin 19'u tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, "örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçundan çarptırıldığı 3 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezası  onanan Atilla Taş, polislerce evinden alınarak infaz işlemleri için İstanbul Adliyesi'ne getirildi. 
 
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen ve elleri kelepçeli  olduğu gözlenen Taş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İnfaz İşlemleri Bürosu'na  çıkarılırken kendisini görüntüleyen gazetecilere, "Vatan sağ olsun." ifadesini kullandı.
 
Taş, işlemlerinin tamamlanmasının ardından kalan cezasının infazı için cezaevine gönderildi. 
 
İstinafın onama kararı
 
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin aralarında aralarında Atilla Taş,  Murat Aksoy, Büşra Erdal ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 26 sanık  hakkında yerel mahkemece 8 Mart'ta verilen mahkumiyet ve beraat hükümlerini 24  Ekim'de onamıştı.
 
Daire, yerel mahkemece sanıklar hakkında verilen kararlarda usul ve  esasa ilişkin bir aykırılık bulunmadığı gerekçesiyle yapılan istinaf  başvurularının esastan reddine karar vermişti.
 

ETİKETLER