Asırlık kilise satışa çıkarıldı

AA |  09 Eylül 2018 Pazar - 17:24 | Son Güncelleme : 09 09 2018 - 18:00

Fransa'nın Logwy kentinde asırlık bir kilise, cemaatin ilgisizliği nedeniyle boş kaldığı gerekçesiyle 190 bin avro bedelle satışa çıkarıldı.


Asırlık kilise satışa çıkarıldı.Yerel France Bleu Lorraine radyosunda yer alan habere göre, 1911-1913  yıllarında inşa edilen Saint-Jules Katolik kilisesinin satılması kararlaştırıldı.
Haberde, uzun yıllar bölgede bulunan iş adamlarınca giderleri  karşılanan kilisenin, son yıllarda boş kaldığı, iş adamlarının ilgisizliği  sonrası cemaatin de gelmemesi nedeniyle asgari giderlerinin karşılanamadığı  bildirildi. Nancy Başpiskoposluğunun kilisenin satışı için işlemlere başladığı  belirtildi.
190 bin avro bedelle satılığa çıkarılan tarihi binanın loft tipi bir  konut veya çok sayıda apartman dairesi şeklinde kullanılabileceği, çok amaçlı  etkinliklere ev sahipliği yapabileceği bildirildi.
Belçika ve Lüksemburg sınırında bulunan Lorraine bölgesinde son  yıllarda kiliseye olan ilginin azaldığı vurgulanan haberde, bölgede 20 civarında  kilisede düzenli ayin düzenlenebildiği, çok sayıda kilisenin ilgisizlik nedeniyle  asgari ihtiyaçlarını ve tamir giderlerini karşılamakta güçlük çektiği uyarısında  belirtildi.
 

ETİKETLER