Aşı bilgilendirmeleri internet ortamında

AA |  09 Ağustos 2018 Perşembe - 17:28 | Son Güncelleme : 09 08 2018 - 17:33

Sağlık Bakanlığınca, aşı konusunda doğru ve sağlıklı bilgilendirme yapmak amacıyla "asi.saglik.gov.tr" adıyla bir web sayfası oluşturulduğu bildirildi.


Sağlık Bakanlığı, vatandaşları aşı konusunda doğru ve sağlıklı bilgilendirilmesi amacıyla  "asi.saglik.gov.tr" adlı web sayfası oluşturdu. Bakanlık açıklamasından:  "Sayfa, önemli hizmetler ifa edecektir. Vatandaşlarımız aşı konusunda her türlü doğru bilgiye bu site üzerinden ulaşabilecektir"
 
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, aşının sağlıklı nesiller ve sıhhatli bir gelecek için halk sağlığı açısından önemli olduğu belirtildi.
 
Aşılama hizmetlerinin Bakanlık tarafından başarılı bir şekilde sürdürüldüğüne işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
 "Aşılar dünyada en çok uygulanan biyolojik ürünlerdir. Aşılamanın temel amacı özellikle bebek ve çocuklarda olmak üzere toplumda aşı ile  önlenebilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemektir. Aşılama sayesinde  ölümcül olan birçok hastalık önlenmiş milyonlarca çocuğumuz sakatlık ve ölüm  riskinden korunmuştur."
 
Açıklamada, Bakanlıkça aşı konusunda doğru ve sağlıklı bilgilendirme  yapılması, varsa akıllarda oluşan soruların  giderilmesi amacıyla  "asi.saglik.gov.tr" web sayfasının oluşturulduğu belirtildi.
 
Sayfanın toplumsal farkındalık amacıyla hazırlandığı vurgulanan  açıklamada, "Sayfa, önemli hizmetler ifa edecektir. Vatandaşlarımız aşı konusunda  her türlü doğru bilgiye bu site üzerinden ulaşabilecektir." değerlendirmesinde  bulunuldu.
 

ETİKETLER