AK Partili vekiller ve bakanlar yeşil sahada ter döktü

AA |  07 Ekim 2018 Pazar - 0:27 | Son Güncelleme : 07 10 2018 - 0:27

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Kızılcahamam'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile milletvekilleri, futbol maçıyla stres attı.


Kampa katılan Varank, Çavuşoğlu ile bazı milletvekilleri, Türkiye  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşması  ile başlayan ve gün boyu devam eden toplantıların ardından, kaldıkları  Kızılcahamam Eliz Otel'in yakınındaki halı sahada futbol maçı yaptı.
 
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, halı sahaya gelişinde basın mensuplarının  sorusu üzerine, "Geçtiğimiz yıl attığım golleri hatırladınız mı? Ben sahada  konuşurum." dedi.
 
Maçın yapılacağı halı sahaya kızıyla beraber gelen Varank, maç öncesi  AK Parti İzmir Milletvekili ve eski milli futbolcu Alpay Özalan ile ısınma  hareketleri yaptı.
 
 
Maçı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakan  Yardımcısı Muhterem İnce de izledi.
 
Mustafa Varank, Tamer Dağlı, Alpay Özalan, Hacı Turan, Mehmet Akif  Yılmaz ve Osman Önen aynı takımda mücadele ederken, diğer takımda Mevlüt  Çavuşoğlu, Fatih Şahin, Osman Boyraz, Uğur Aydemir, Ahmet Salih Dal, Fehmi Küpçü,  Mustafa Açıkgöz karşı takımda yer aldı.
 
Siyasete ara veren bakanlar ve milletvekilleri, sahada mücadele ederek  takımlarının galibiyeti için ter döktü.
 
Maçta bir süre defansta yer alan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank,  daha sonra takımının kalesini korudu. Diğer takımın kalecisi  İstanbul  Milletvekili Osman Boyraz'ın performansı da dikkati çekti.
 
Maç, 5-5 berabere bitti.
 
 
"AK Parti'de hep dostluk kazanır, yine dostluk kazandı"
 
Varank, "AK Parti'de hep dostluk kazanır, yine dostluk kazandı. Maçın  skoru 5-5." dedi.
 
Yorucu bir maç olduğunu belirten Varank, "Ben gol atmadım. Beni de  ayrıca kaleye geçirdiler. Oyunumu çok beğenmemişler. Bana dediler ki 'Arada  kaleye geç'. Kaleye geçtim. Güzel bir maçtı. Spor yapmamız lazım ama  meşguliyetten yapamıyoruz." diye konuştu.
 
Güzel bir maç olduğunu kaydeden Varank, "Mevlüt Çavuşoğlu Bakanımız  gayet güzel oynuyor. Onun yorumlarını da alırsınız." ifadelerini kullandı.
 
Mevlüt Çavuşoğlu ile Varank arasında yaşanan penaltı tartışması maç  sonrasında da devam etti. Varank'ın açıklamasının ardından Çavuşoğlu ve Alpay  Özalan arasında penaltı tartışmaları sürdü.
 
Bakan Varank'ın "Penaltımızı vermediler" sözleri üzerine Çavuşoğlu,  "Hangisiydi o? VAR geldi yine de tartışma bitmedi." diye sordu.
 
 
"Taktik alan taraf ben oldum bu sefer"
 
Alpay Özalan ise bu maçta çok şey öğrendiğini belirterek, "Strateji  öğrendim. Nasıl berabere kalınır öğrendim. Bakanlarıma çok teşekkür ediyorum.  Taktik alan taraf ben oldum bu sefer." diye konuştu.
 
Çavuşoğlu, bir sonraki kampa VAR sisteminin geleceğini kaydetti.
 
Varank ile maç boyunca süren atışmalarının sorulması üzerine  Çavuşoğlu, "Zaten sporun güzelliği o. Varank bizim kardeşimiz. Kaleye geçince ona  kıyıp gol atmadım. O da bunu bildiği için, 'Abi vicdanın varsa at' dedi.  Atılmaz." dedi.
 
 
"Arkadaşların bazıları kamerayı görünce baştan sona çalım"
 
Futbolun bir takım oyunu olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Bizim  arkadaşların bazıları kamerayı görünce baştan sona çalım. Oysa burada  paslaşacaksın. Pas attığın zaman hem yorulmuyorsun hem de herkes zevk alıyor."  ifadesini kullandı.
 
Futbolu senede bir kez kamplarda oynadığını anlatan Çavuşoğlu, her gün  antrenman yapanlarla aralarında fark bulunmadığını kaydetti.
 
Çavuşoğlu, siyasette de sporda da ekip ruhuna ve takım oyununa önem  verdiklerini bildirdi.
 
 
"Tabii ki Genel Sekreter"
 
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de "Takım oyunu oynadık. AK Parti  gibi futbol takımımız da ekip çalışmasına önem veriyor. Güzel bir maç oldu, 5-5  sona erdi." dedi.
 
Şahin, maçların, AK Parti kamplarında geleneksel hale geldiğini  vurgulayarak, maçta çıkan penaltı tartışmasına ilişkin "penaltı olmadı"  değerlendirmesinde bulundu.
 
Bunun kararını kimin vereceğinin sorulması üzerine Şahin, "Tabii ki  Genel Sekreter." dedi.
 
 
Şahin, "Aramızdaki kardeşliği müsabakaya da yansıttık. Dostça,  arkadaşça sona erdi. İnşallah böyle ağız tadıyla yarın da kampımızı tamamlamayı  ümit ediyoruz." diye konuştu.

ETİKETLER