Basketbol  »Sırpları salladık ama deviremedik

Sırpları salladık ama deviremedik

Sırpları salladık ama deviremedik

Sürekli geride götürdüğümüz maçın son 10 dakikasında müthiş bir oyun ortaya koyan Milli Takım bir ara öne geçmeyi bile başardı. Ancak tecrübeli Sırplar son bölümde kontrolü yeniden ele alıp kazanmayı bildi

MERVE TOY
İLGİLİ HABERLER

 
 
HER şeyden önce şunu söylemeyi borç bilirim; ne güzel bir takımımız var! Çünkü ruhu var, arzusu var, forma aşkı var, yılmadan mücadele etme motivasyonu var... Sahada kaybetse de helal olsun dedirtecek coşkusu var! Onca eksiğe rağmen bize tam inanç nedir gösteren bir takım vardı dün akşam bir kez daha sahada. 
 
SIRBİSTAN karşısında alacağımız galibiyet şüphesiz çok kıymetliydi ve kuyruğuna kadar yüzsek de sonu gelmedi. İlk çeyrekte o top kayıpları, o basit hatalar ayağımıza çelme olup takılsa da 12 Dev Adam 21-13’lük ilk çeyrek sonrası 2. çeyreğe fırtına gibi girdi. Cedi-Semih ikilisinin ilk 10 dakikadaki katkısına Furkan’ın müthiş mücadelesi, Melih’in art arda füzeleri de eklenince 12-0’lık seriyle skora denge geldi (27-25). 
 
DEVREYE 3:40 kala ilk basketini bulan Bogdanovic’in farkı 7’ye çıkardığı anlarda art arda hücumlardan faydalanamayan ay-yıldızlı ekibimiz Sinan’ın devreye girişiyle ilk yarıyı 36-31 tamamladı. İlk yarıda yalnızca 1 baskete izin verdiğimiz Bogdanovic 3. çeyrek liderliğini ortaya koymaya başladı. 
 
BOGDANOVIC DURMADI
 
HÜCUM ribauntlarıyla bulduğu sayılarla çift haneli farkları yakalayan Sırbistan’a Cedi ve Sinan’ın skor katkısıyla cevap versek de çember altında yetersizdik. 53-45 Sırbistan üstünlüğüyle girilen son 10 dakikada müthiş bir efor ortaya koyan 12 Dev Adam savunmada sertlik ortaya kıyamasa da Melih-Cedi ikilisinden bulduğu sayılarla skora önce denge getirdi sonra 57-59 öne geçmeyi başardı. 
 
ANCAK son bölümde durdurmakta zorlandığı Bogdanovic’in sayılarına engel olamadı ve sahadan 80-74’lük skorla mağlup ayrıldı. Grupta sıralama adına kritik önem taşıyan mücadeleden istediğini alamayan ay-yıldızlı ekibimiz pek çok basit hatanın kaderini belirlediği maçta ortaya koyduğu mücadeleyle alkış aldı. 
 
Milliler yarın (5 Ağustos Salı) saat 21.00'de Belçika ile karşı karşıya gelecek.
 
Öte yandan bugün şampiyonada oynanan diğer maçların sonuçları ise şu şekilde:
 
C GRUBU
Macaristan - Çekya: 85-73
Karadağ - Hırvatistan: 72-76
İspanya - Romanya: 91-50
 
D GRUBU
Letonya - Büyük Britanya: 97-92
Belçika - Rusya: 67-76
 

Tüm Fikstür