Basketbol  »'Ufuk'ta finaller var

'Ufuk'ta finaller var

'Ufuk'ta finaller var

Türkiye, Euro Basket 2017 D Grubu dördüncü maçında Belçika'yı 78-65 yenerek gruptan çıkmayı başardı.

MERVE TOY
İLGİLİ HABERLER

EUROBASKET 2017’de Belçika’yı mağlup ederek son 16’ya kalmayı garantiledik. Belçika maçına kadar oynadığımız 3 maçta alınan 2 mağlubiyete rağmen takımımızın ortaya koyduğu mücadeleden gurur duyduk. Bu kez o gurur o enerjiyle birlikte skora da yansıyınca istediğimiz galibiyet geldi. 
 
CEDİ-Semih ikilisinin skordaki etkinliğiyle başlayan, çembere etkili hücum eden 12 Dev Adam savunma ortaya koyduğu sertlikle 14 sayıya izin verdiği ilk çeyreği 23-14 önde tamamladı. Dış şut bulmakta zorlaman milliler iyi başlayamadığı 2. çeyrekte savunma sertliğinden uzaklaşınca 12-0’lık Belçika serisine engel olamadı. Lecomte’yle 7:30 kala 1’e inen fark sonrası Furkan’ın devreye girdiği ve hücumda takımı sırtladığı dakikalarda fark yeniden çift hanelere çıktı. 
 
DEV GİBİ SAVUNMA!
 
SEMİH’LE 3:20 kala 40-26 olan skor, iniş-çıkışlar yaşadığımız 2. çeyrek son bölümünde Van Rossom’un art arda sayılarıyla 40-33 oldu. İstediğimiz gibi başlayamadığımız 2. yarıda Gillet bu kez sahnedeydi. Barış’ın ekstra katkısıyla nefes aldığımız 3. çeyrek acele hücumlar can yaksa da Sertaç’ın benchten gelerek verdiği katkı oyunda kalmamızı sağladı. 
 
BELÇİKA’NIN tecrübeli silahlarını durdurmakta zorlandığımız 3. çeyreğin aksine son 10 dakikada 12 Dev Adam dev gibi bir savunma duvarıyla sahadaydı. Kenan’ın Cedi’nin Furkan’ın ortaya koyduğu enerji, Melih’in ceza şutlarıyla birleşince salonu dolduran taraftarlar da 6. adam oldu. Tecrübesizliğimizden dert yandığımız bu turnuvada maç sonunu oynama konusunda adeta ders verdiğimiz son çeyrekte çift hanelere çıkan fark sonrası bu kez rakibine geri dönüş şansı tanımadı ve 78-65’lik skorla sahadan galip ayrılarak sıralamada daha avantajlı bir konuma gelebilmek adına umutlarımızı Letonya maçına taşıdık.

Tüm Fikstür