İbrahim Seten Çakır maçın altında ezilmedi
06 Mart 2013 Çarşamba
Cüneyt Çakır, hakemlik kalitesi olarak bayıldığım hakemlerden değil. Dünkü maçı taşıması açısından, gördüğüm kadarıyla bazı kritik hatalar yaptı ama adaletli bir yönetim gösterdi.

Nani'yi oyundan atması bence doğruydu. Rafael’in, Higuain’in topunu eliyle çizgiden çevirmesini kaçırdı. Ancak büyük seyirci baskısına rağmen gördüğünü çaldı ve dirayetli bir yönetim gösterdi.

YILIN MAÇINI YÖNETTİ

Cüneyt Çakır, sahada her şeyi gören bir hakem değil ama her gördüğünü çalan bir hakem. Dün de aynı tarzda bir yönetim sergiledi. Mesut Özil’in Real Madrid formasıyla bir Türk olarak ‘yarım da olsa’ bizi sahada temsil etmesi beni ne kadar gururlandırdıysa Cüneyt Çakır ve ekibinin yönetimi de beni o kadar gururlandırdı.

Bana göre Şampiyonlar Ligi’nde yılın en önemli maçıydı bu. Cüneyt Çakır, bir an bile maçın ağırlığı altında ezilmedi. Ronaldo’nun kendini yere atmalarını yemedi, Manchester United’ın metazori penaltı isteklerine kulak asmadı. Dolayısıyla kendi gibi bir maç yönetti. Benim açımdan iki maçlık serinin en önemli yanı eski takımına karşı her iki maçta da gol atan Ronaldo’nun hem işini layıkıyla yapıp hem de Manchester United’a bu kadar saygı duymasıydı.