15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'nde anma töreni

AA |  15 Temmuz 2019 Pazartesi - 12:01 | Son Güncelleme : 15 07 2019 - 12:01

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği ile Polis Şehitliği'nde anma programı düzenlendi. BMM Başkanı Şentop,"Tarihimizin en karanlık günü ve gecesiydi. O yaşananları, hem hainlerin yaptıklarını hem de hainlere karşı milletimizin göstermiş olduğu direnişi, asil duruşu tekrar tekrar hatırlamamız lazım" dedi.


TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu'nun katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği ile Polis Şehitliği'nde anma  programı düzenlendi.  TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Karşıyaka Mezarlığı'ndaki 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği ve Polis Şehitliği'nde  düzenlenen anma programına katıldı. Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin  ardından Şentop ve Soylu kabirleri tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.
 
Anma programın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Şentop,  şunları kaydetti: "15 Temmuz hain darbe kalkışmasının üçüncü yıl dönümü. Bizim  tarihimizin en karanlık günü ve gecesiydi. O yaşananları, hem hainlerin  yaptıklarını hem de hainlere karşı milletimizin göstermiş olduğu direnişi, asil  duruşu tekrar tekrar hatırlamamız lazım. Bugün ona vesile oluyor. Bugün biz  istikbalimize, vatanımıza, milletimize kastedenlere bu topraklarda hayat hakkı  tanımayacağımızı göstermiştik, tekrar göstereceğimizi bütün dünyaya haykırıyoruz.  Bugün ona vesile oluyor. Bunları hatırlamamız, hafızamızda canlı tutmamız  gerekiyor."
 
5 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret ettiklerini ve dualar  okuduklarını dile getiren Şentop, "Cenabıhak'tan milletimize bir daha bu şekilde  bir karanlık günü ve geceyi yaşatmamasını dua ediyorum." dedi.  Anma programına Şentop ve Soylu'nun yanı sıra AK Parti Genel Sekreteri  Fatih Şahin, bazı milletvekilleri, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Ankara  Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara  Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut  ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.
 

ETİKETLER