'Turizmde, marka ülke olalım'

DHA |  12 Temmuz 2018 Perşembe - 18:16 | Son Güncelleme : 12 07 2018 - 18:16

Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle yatak kapasitesinin yüzde 20'sini aşmaması kaidesiyle, odaları üçüncü kişilere satma ve devretme hakkı tanınmasına turizmcilerden destek geldi.


Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle yatak kapasitesinin yüzde 20'sini aşmaması kaidesiyle, odaları üçüncü kişilere satma ve devretme hakkı tanındı. Turizmci iş adamı Turgut Torunoğulları, sektöre yönelik olumlu bir dizi çalışmanın yapıldığına vurgu yaptı.
 
 
“Turizmin 12 aya yayılması önemli bir çalışma" diyen  Torunoğlulları, Artık bu şekilde planlamaya ve düşünülmeye başlandıysa bir çözüm üretilir diye düşünüyoruz. Başka bir sorun, otellerin çok ucuz veriliyor olması. Turizmde ucuz ülke olacağımıza marka ülke olalım. Bu konuyla ilgili STK’ların da konuyu artık sesli düşünmeleri gerekir.” Torunoğulları, “Orman arazilerini bu işin dışında tutulması orman arazisine otel yatırımı yapanlar için maalesef kötü bir haber oldu” dedi.
 

ETİKETLER