'Şöhret can sıkıcı olabiliyor'

UMUT ÜNVER |  10 Aralık 2013 Salı - 12:14 | Son Güncelleme : 10 12 2013 - 12:14

En son uyuşturucu operasyonuyla gündeme gelen güzel oyuncu Gizem Karaca, şöhretten yana dert yandı.


'Benim Hâlâ Umudum Var' dizisinin başrol oyuncuları Gizem Karaca ve Laçin Ceylan, İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi'nde Acil İhtiyaç Projesi Vakfı'nın (AİP) sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mutluluk Evi'nin açılışına katıldılar.

İstanbul Cevahir AVM'de açılan 'Mutluluk Evi'ni ziyaret ettiler. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklara hediye dağıtan Gizem Karaca'ya annesi Münevver Karaca da eşlik etti. Gizem Karaca, “Annemle birlikte minik bir tane motosiklet ve barbie bebek hediye aldık. Herkes Mutluluk Evi'ne hediye bırakabilir.” dedi.

"KENDİMİ YALNIZ HİSSETTİĞİMDE RESİM YAPIYORUM"
Gizem Karaca okul yıllarından bahsederken, “Müzikle başladım, sporu denedim. Resimi denedim, en son resimde kaldım. Kendimi yalnız ve rahatsız hissettiğim zaman elime kalem ve boyayı alıp içimi rahatlatıyorum” dedi.

"MATEMATİKTE ÇOK KÖTÜYÜM"
Çocukları çok sevdiğini söyleyen Gizem Karaca, “Ben hareketli bir öğrenciydim. Daha çok spora ve resime yatkındım. Siz hepiniz matematik diyorsunuz ya ben matematikte çok kötüydüm, berbattı. İngilizce ve felsefe konusunda daha iyiydim. Okulda erkek çocuklarıyla daha iyi anlaşırdım. Biraz daha erkeksi bir kızdım, daha hareketliydim.” dedi.

"ÖNCE DÜNYA SONRA AY"
Daha önce Amerika da NASA'yı ziyaret ettiğini söyleyen Gizem Karaca, “Türkiye de böyle bir şey olmasını çok isterim. Ben Amerika'da büyüdüğüm için ziyaret etme şansım oldu. Türkiye'de böyle bir şey olduğunda tüm çocukların ziyaret etmesini isterim. Değişik bir dünya çünkü...” dedi.

Ay'a yolculuk için sıraya girenlerin olduğunun hatırlatılması üzerine Gizem Karaca, “Ben de gitmek isterim tabi ki ama daha onun için çok zamanı var. Ben önce dünyayı gezeyim sonra Ay'ı da gezerim.” dedi. Süperstar'ın Türkiye de Uzay müzesini gezdiğinin hatırlatılması üzerine Karaca, “O tür müzeler çocuklar içinde çok faydalı olur” dedi.

"ŞÖHRETİ TAŞIMAK BAZEN ZOR OLUYOR"
Şöhreti taşımak zor mu sorusuna Gizem Karaca; “Şöhreti taşımanın zorluğu da var, güzel yanları da var. Ekrandayım, oyuncuyum, tanınıyorum ve insanların aklında kalma sebebim belki de başarımdır. Bu şekilde tanınmak bana mutluluk veriyor. Şöhret daha diyemem. Daha o kadar şöhret olmuş durumda değilim. Ama taşımak bazen zor oluyor, hele 20 yaşındayken yaptığın her hareketin izleniyor olması bazen can sıkıcı olabiliyor” dedi. Son yaşadığı sıkıntılı durumlarla ilgili olarak güzel oyuncu menajerlerinin uyarısı üzerine yanıt vermedi.