'Şike'de 15 tutuklama!

07 Temmuz 2011 Perşembe - 13:08 | Son Güncelleme : 07 07 2011 - 13:08

Ümit Karan, Bülent Uygun ve F.Bahçe yöneticileri tutuklandı


Şike soruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen 20 kişiden 15’i tutuklandı, 5 kişi serbest bırakıldı.

Futbolda şike soruşturması kapsamında sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanan 15 kişi arasında Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçeli Yönetici İlhan Ekşioğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve eski futbolcu Cemil Turan da bulunuyor.

TUTUKLANANLAR

15 kişi mahkemeye sevk edildi
Foto galeri için tıklayın


Şekip Mosturoğlu
İlhan Ekşioğlu
Mecnun Odyakmaz
Bülent Uygun
Ümit Karan
Korcan Çelikay
Cemil Turan
Ali Kıratlı
Bülent İşcen
Tamer Yelkovan
Sami Dinç
Yusuf Tarçınlı
Abdullah Başok
Ahmet Çelebi
Mehmet Yenice

SERBEST BIRAKILANLAR

Yavuz Ağırgöl
Doğan Ercan
Mehmet Şen
Erdem Konyar
Cengiz Demirel

DÜN SERBEST BIRAKILANLAR
Sezer Öztürk
Emmanuel Emenike
Mahmut Boz
Tuğrul Çağrı Özer
Mustafa Efe

MOSTUROĞLU RAHATSIZLANDI

Strese bağlı olarak tansiyonunun yükseldiği öğrenilen Mosturoğlu'na adliyeye gelen sağlık görevlileri müdahale etti.

Şike soruşturması kapsamında tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, adliyenin nezarethanesinde rahatsızlandı. Görevlilerin haber vermesi üzerine adliyeye ambulans geldi. Sağlık görevlileri, Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'na müdahale etmek için saat 01.30 sularında adliyeye giriş yaptı. Bu sırada çevik kuvvet ekipleri de adliye içinde geniş güvenlik önlemi aldı. 20 dakika içeride kalan sağlık görevlileri, saat 01.50 sıralarında adliyeden ayrıldı. Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun strese bağlı olarak tansiyonunun yükseldiği öğrenildi. Mosturoğlu'nun hakime ifade verdikten sonra nezarethanede beklediği sırada rahatsızlandığı belirtildi.

NÖBETÇİ MAHKEME SORGULADI

Soruşturma kapsamında 20 kişi tutuklanma istemiyle dün akşam saatlerinde nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Emenike ve Sezer Öztürk’ün de aralarında olduğu 5 futbolcu dün akşam serbest bırakıldı.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen 25 kişi, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk ve adliyede görevli diğer savcılarca sorgulandı. Avukat olmaları nedeniyle emniyette ifadeleri alınmayan Mosturoğlu ve Dinç’in ifadesini soruşturma savcısı Mehmet Berk aldı. Zaman zaman ara verilen Şekip Mosturoğlu’nun ifadesi yaklaşık 4 saat sürdü.

Adımızı çıkardılar

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen şüpheliler, Çırağan Caddesi’ndeki bahçe kapısında indirilerek savcı ve hakimlerin kullandığı girişten adliye binasına alındı. Yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye girişleri sağlanan şüphelilerden Bülent Uygun, basın mensuplarına yönelik olarak “Adımızı çıkardılar, adımızı” diye seslendi. Şüpheliler soruları yanıtsız bırakırken Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, “Az kaldı herşey belli olacak. Hepsinden temizleneceğiz” diye konuştu.

7 kişi daha önceden tutuklanmıştı

Şike soruşturması kapsamında daha önce mahkemeye sevk edilen 18 kişiden aralarında Olgun Peker’in de bulunduğu 7’si “haksız çıkar elde etmek amaçlı örgüt kurmak ” tutuklanırken, 11 kişi serbest bırakılmıştı. Serbest bırakılanlar arasında Eskişehirsporlu Futbolcu Mehmet Yıldız ve Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş de vardı.KADIN KONGRE ÜYELERİNDEN DESTEK

‘Fenerbahçe 300’le 500’le uğraşmaz’

Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Kongre Üyeleri Çalışma Komitesi’nden bir grup kadın, destek için adliye önüne geldi. Basın mensuplarına açıklama yapan Gönül Çayla, Fenerbahçe’nin sadece spor alanında değil aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri açısından da önde giden bir kulüp olduğunu söyledi. Şüphelilere yöneltilen suçlamalara inanmadıklarını, yanlarında olduklarını ifade etmek için adliyeye geldiklerini belirten Çayla, “Fenerbahçe kesinlikle, 300, 400, 500 dolarla iş görecek kadar basit işlerle uğraşmaz. İnanamıyoruz. Çok üzgünüz. Şampiyonluğumuza leke sürmek istiyorlar. Alın teriyle alınmış bu kupamıza leke sürülmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

ETİKETLER

0