"Okul yöneticiliği" sınavı soru kitapçığı yayımlandı

24 Nisan 2019 Çarşamba - 11:25 | Son Güncelleme : 24 04 2019 - 11:25

Adaylar,Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenlenen 2019-MEB-EKYS'nin temel soru kitapçığı ve cevap anahtarına 10 gün süreyle ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabilecek.


Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür  yardımcısı seçmek için düzenlenen "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına  Yönetici Seçme Sınavı" (2019-MEB-EKYS) temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı  yayımlandı. 
 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet  sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Nisan'da yapılan 2019-MEB-EKYS'nin temel  soru kitapçığı ile cevap anahtarı, adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri  amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı.
 
Adaylar, 10 süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet  adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle soruların tamamına  erişebilecek.
 
Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif  hakları ÖSYM'ye ait olan sorular, yazılı izin olmadan çoğaltılamayacak,  dağıtılamayacak ve yayımlanamayacak.