Zincir marketlere tanzim satış ürünleri sevkiyatı başladı

26 Mart 2019 Salı - 13:13 | Son Güncelleme : 26 03 2019 - 13:39

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Artık tanzim satış noktaları haricinde zincir mağazalara da mal tedarikini Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla yapmaya başlıyoruz. Migros, CarrefourSA, A101, Şok ve BİM'in toplamda 16 bin şubesinde aynı tanzim satış koşullarıyla bu ürünler satışa sunuluyor olacak."


 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Salihli Ziraat Odası'nda "Çiftçi Buluşması" etkinliği  öncesinde düzenlediği basın toplantısında, tanzim satış noktalarını Ankara İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon büyükşehir belediyeleri  başta olmak üzere yurt çapında 110 noktada devreye aldıklarını, bu satışların  kısa sürede hızlı bir netice vererek sebze meyve fiyatlarını yüzde 40-50  gerilettiğini söyledi.
 
 Tanzim satış konusunda yeni bir adımın daha atıldığını kaydeden  Pakdemirli, şöyle konuştu:  "Artık tanzim satış noktaları haricinde zincir mağazalara da mal  tedarikini Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla yapmaya başlıyoruz. Migros Carrefoursa, A101, Şok ve BİM'in toplamda 16 bin şubesinde aynı tanzim satış  koşullarıyla bu ürünler satışa sunuluyor olacak. Hızlı bir şekilde bu konuda da  netice bekliyoruz. Tüketicilerimizin kaliteli ve ucuz sebze ve meyveye ulaşması  anlamında alınmış önemli bir karardır."
 
  
Zeytine de prim müjdesi
 
Bakan Pakdemirli, Manisa'nın zeytin varlığı açısından çok önemli bir  bölge olduğunu, yaptıkları görüşmeler sonucu zeytinyağının ardından zeytine de  destek olma kararı aldıklarını ifade ederek, "Bildiğiniz üzere zeytinyağında 80  kuruş bir primimiz vadı. Tane zeytine de prim vermeye başlıyoruz, rakamlar 15  kuruş ile 25 kuruş arası olabilir. Onu henüz arkadaşlar çalışıyor. Ama bundan  sonra zeytin üreticimiz de tane zeytine prim almış olacak. Egeli üreticilerimize  müjdesini buradan verelim." dedi.
 

ETİKETLER