Yeni Türkü'den 40. yıl konseri!

30 Eylül 2019 Pazartesi - 16:30 | Son Güncelleme : 30 09 2019 - 16:32

Vadi Açıkhava, 29 Eylül Pazar akşamı uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir geceye ev sahipliği yaptı. Müziğimizin en uzun soluklu gruplarından Yeni Türkü, bol konuklu ve sürprizli 40. Yıl konseri ile İstanbul seyircisini 40 yıla yayılan bir yolculuğa çıkardı.


Derya Köroğlu’nun solisti olduğu, Erkin Hadımoğlu, Furkan Bilgi, Serdar Barçın, Sezer Alemdar ve Bahadır Tanrıvermiş’den oluşan Yeni Türkü, kurulduğu günden beri Türkiye müzik tarihinin en önemli şarkılarına imza attı. Fırtına, Yağmurun Elleri, Olmasa Mektubun, Telli Telli, Maskeli Balo, Çember, Açelya, Destina ve sayılamayacak kadar çok parçayla belleklerimize kazınan Yeni Türkü 29 Eylül’de Vadi Açıkhava’da 40. Yıl konseri ile seyirciye unutamayacakları bir gece yaşattı.
 
Yeni Türkü’nün kısa tarihinin anlatıldığı video görselle açılan 40. Yıl konser sahnesi, Sunay Akın’ın anlattığı hikaye ile daha da renklendi. Derya Köroğlu ve grup elemanlarının sahneye gelmesi ile seyirci büyük bir alkışla beğenisini dile getirdi. ‘Sardunyaya Ağıt’ parçası ile başlayan konserde, performans sonrası Derya Köroğlu kısa bir açılış konuşması yaptı
 
‘40. yılımız Selim Atakan ile başladı. Ankara Müzik lisesinde birlikte okuduk ve müzikal yolculuğumuza başladık. Yeni Türkü’nün ilk bestelerini Selim Atakan yaptı’ konuşması sonrası sahneye Ezgi’nin Günlüğü’nü temsilen gelen Deniz Sujana ‘Gurbete Kaçacağım’ şarkısını grupla beraber seslendirdi.
 
Vadi Açıkhava’da Ekim ayında da konserler devam ediyor. 6 Ekim’de Haluk Levent sonrası 26 Ekim’de Mustafa Sandal konseri ile Vadi Açıkhava etkinlikleri devam edecek.

ETİKETLER