Yalçın Menteş son yolculuğuna uğurlandı

IHA |  09 Şubat 2019 Cumartesi - 14:32 | Son Güncelleme : 09 02 2019 - 16:17

Tedavi gördüğü hastanede önceki akşam hayatını kaybeden ünlü oyuncu Yalçın Menteş (59), son yolculuğuna uğurlandı.


Yalçın Menteş için Kadıköy'deki Haldun Taner Sahnesi'nde tören düzenlendi. Buradaki törenin ardından Menteş'in Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracına konularak Bostancı'daki Tatarağası Cami'ne getirildi.
 
Cenaze törenine Menteş'in eşi Birhan, oğlu Atilla, annesi Ayten Menteş ve aile yakınlarının yanı sıra yapımcı Türker İnanoğlu, sanatçı Hamdi Alkan, Ebru Cündübeyoğlu, Necmi Yapıcı, Süheyl ve Behzat Uygur ile sanatçı dostları ve vatandaşlar katıldı. Usta tiyatrocunun cenazesinden sevenleri gözyaşlarına hakim olamadı.
 
Menteş'in eşi ve oğlu da camide taziyeleri kabul etti. 
 
 
"ÖLÜM HABERİNİ ASKERDE ALDIM"
 
Yalçın Menteş'in oğlu Atilla Menteş, babasının ölüm haberini askerde aldığını ifade ederek, "Bir hafta önce askerdeyken haberi aldım. Hastaneye kaldırılmıştı. Zaten Akciğer kanseri vardı. Üstüne zatürre enfeksiyonu iyice yayılmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Eve geldim. Yoğun bakımdayken göremiyordum, geri gittim. Askerliğimin son günü vefatının haberini aldım ve annemin yanına geri geldim" dedi.
 
 
"MELEK GİBİ BİR İNSANDI"
 
Oyuncu Necmi Yapıcı, birkaç dizide beraber oynadıklarını belirterek, "Melek gibi bir insandı. Aramızdan erken ayrıldı. Çok üzüldük. Sanat camiamızın başı sağ olsun" şeklinde konuştu.
 
"HİÇ UNUTMAYACAĞIZ"
 
Ebru Cündübeyoğlu, "Çok acı bir kayıp. Çok genç yaşta kaybettiğimizi düşünüyorum. Onunla çalışmak çok keyifliydi, kamera karşısında onunla olmak büyük bir zevkti. İşini çok severek yapıyordu. Örnek aldığımız çok şeyler oldu. Son görevimizi yapmak için buradayız. Hiç unutmayacağız" ifadelerini kullandı.
 
 
"3-4 AYDA BİR GÖRÜŞÜRDÜK"
 
Cenaze namazına katılan oyuncu Hakan Yılmaz, "Çok değerli bir sanatçıydı, son görevimizi yapmaya geldik. Allah yakınlarına sabır versin. Sırası gelen gidiyor, meslek gruplarına bakmıyorum ama tabii önde olan kişiler ortaya çıkıyor. Allah rahmet eylesin. Biz 3-4 ayda bir görüşürdük, en kötü telefonlaşırdık" şeklinde konuştu.
 
Yalçın Menteş'in cenazesi Tatarağası Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Pendik Yeni Şeyhli Mezarlığında toprağa verildi.