Yabancı turist Kıbrıs’a gelmeli

31 Ağustos 2018 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 31 08 2018 - 2:30

Tüm tatil noktaları gibi Kıbrıs’ın da iyi bir sezon geçirdiğini belirten Limak Başkanı Nihat Özdemir “Orada tek sorun yabancılar. Yabancıları da Kıbrıs’a getirebilmenin yolu bulunmalı. Ulaşım kolaylaşmalı” diye konuştu


2018’in Türkiye turizmi açısından çok iyi bir yıl olduğunu belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, şu an bütün otellerin dolduğunu söyledi. Avrupalı, Rus ve Arap turistlerin yanı sıra dünyanın her bölgesinden turistin Türkiye’ye ‘hücum ettiğini’ belirten Özdemir, “Çok iyi bir sezon geçiriyoruz. Kıbrıs da aynı şekilde. Sadece, oraya yabancı turist getiremiyoruz. Getirmenin zorluklarını yaşıyoruz” diye konuştu.

Üsküp 1 yıla hazır

Kısa süre önce Amerikalı ünlü model Paris Hilton’u Kıbrıs Limak Cyprus Deluxe Hotel’e getirdiklerini aktaran Özdemir, 2 bin 500 kişiye yakın insanın otelde toplandığını, Paris Hilton’un da DJ performansı sergilediğini vurguladı. Özdemir, “Kıbrıs’taki otelimiz iyi çalışıyor. Turizm alanında Üsküp’te yaptığımız otel çalışmalarımız devam ediyor. 1 yıl içerisinde orayı da tamamlayıp, bir şehir oteli olarak Üsküp’teki otelimizi açmış olacağız. Bodrum her geçen yıl turizmdeki payını artırıyor. ‘Turizm’ deyince eskiden akla sadece Antalya geliyordu. Ama şimdi Çeşme, Bodrum, Kuşadası da turizm merkezi olma yolunda önemli derecede yol katettiler. Yerli turistlerin yanında, yabancı turist sayısının da her yıl artması, Bodrum’un turizm anlamındaki değerini günbegün artırıyor. Biz de bu değerin farkındayız” değerlendirmesini yaptı.

ETİKETLER