Üsküdar’da silahlı çatışma

11 Temmuz 2010 Pazar - 11:47 | Son Güncelleme : 11 07 2010 - 11:47


Üsküdar'da gündüz vakti mahalle ortasında meydana gelen silahlı çatışma büyük korku ve paniğe neden oldu

Daha önceden aralarında tartışma yaşandığı öğrenilen iki grubun kahvehanede karşılaşması sonucu başlayan kavga kısa sürede sokağa taştı.

Silahların ve satırların kullanıldığı olay sırasında 2 kişi yaralandı. Çatışma sırasında rastgele sıkılan kurşunlar, çevredeki binaların camları ile durakta yolcu bekleyen belediye otobüsüne isabet etti.

CADDE ORTASINDA SİLAHLAR PATLADI

Olay, Ferah Mahallesi Ferah Caddesi üzerinde meydana geldi. Aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup, mahalle kahvehanesinde karşılaşınca tartışma çıktı. Kısa süre sonra büyüyen kavga iki grubun dışarı çıkmasıyla sokağa taşındı. Cadde üzerinde birbirlerine kurşun yağdıran iki grup arasında kalan mahalle sakinleri büyük korku ve panik yaşadı.

Sağa sola ateş eden zanlıların silahlarından çıkan kurşunlar çevredeki binalara ve araçlara isabet etti. Olay sırasında bir evin camı ile belediye otobüsü de isabet aldı. Sokak çatışması sırasında yerlere yatarak kurşunlardan korunan vatandaşlardan yaralanan olmaması şans olarak değerlendirildi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çatışma sırasında kolu satırla kesilen Ahmet A. (26) ile boynundan yaralanan Ümit D. (19) ambulanslarla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralanan ve aşırı kan kaybettiği görülen Ahmet A. daha sonra Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'ne sevk edildi.

Öte yandan iki grup arasında yaşanan çatışma sırasında dökülen kanların cadde üzerindeki görüntüsü yaşanan dehşetin boyutunu gösterir nitelikteydi. Olaydan sonra kaçan zanlıların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatıldı. Olaya karıştıkları belirlenen bazı şüpheliler gözaltına alındı.

ETİKETLER

0
Yorum Yazın
Gönder
Yorumlar
  • andy taskinEmniyet uyuyormu?11.07.2010 01:11
  • Ataman KaratayKurtlar vadisi müsveddeleri.11.07.2010 01:11
  • Murat AbdişBU TİPLER GENELLİKLE BİRBİRLERİNİ VURMAYA CESARET EDEMEDIKLERINDEN SAGA SOLA ATEŞ EDEREK KABADAYILIK YAPIYORLAR. KURU GURULTUDEN BAŞKA BİR ŞEY DEGIL.BAZEN DE MASUM İNSANLARI VURUYORLAR.11.07.2010 01:11
  • Mustafa BerkayÜlkenin yarısında adı konulmamış bir ayaklanma, büyük kentlerinde ise çetelerin savaşı mevcut. Bu durum devleti yönetenlerin ne kadar acz içinde olduğunun göstergesi değil mi?11.07.2010 01:11
  • Mavi SiyahHer ipini koparanın silah almasının önüne geçilmezse olacağı bu zaten.. Kimsenin yaralanmaması büyük şans.. İnsanların bu kadar bilinçsizce silah alıp sinirlenince kafasına göre etrafa sıkmasına derhal engel olunmalı! Yoksa çok daha feci haberler duyacağız bu konuda11.07.2010 12:11