TİKAD’dan ABD’de Türkiye için lobi

20 Eylül 2016 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 20 09 2016 - 2:30

BM haftası kapsamında New York’ta 22 Eylül’de düzenlenecek konferansın onur konuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan olacak. TİKAD konferanslarıyla Türkiye’nin hem demokratik hem ekonomik anlamda geldiği yer anlatılacak


Türkiye İşkadınları Derneği (TİKAD), Birleşmiş Milletler Haftası kapsamında, New York’ta “Büyüyen Türkiye, Gelişen Demokrasi” başlıklı bir konferans düzenliyor. 22 Eylül Perşembe günü Harvard Club’ta yapılacak konferansa Amerika’nın önde gelen gazeteci, yazar ve akademisyenlerinin yanısıra, iş dünyasının yakından tanıdığı isimler, sivil toplum kuruluşu ve thinktank kuruluşları temsilcileri katılacak. Geniş bir katılımla gerçekleşecek Konferans’ın onur konuğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan olacak.

Türkiye’nin son süreçte hem ekonomik hem demokratik anlamda geldiği yer, 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından yaşananlar, kadınların Türkiye’nin politikalarına katkısı gibi konuların ele alınması amaçlanıyor. Özellikle finans dünyasının yakından tanıdığı isimlerin de katılacağı Konferans’ta Türkiye’nin mali dayanıklılığı, ve yatırım odaklı ekonomisi de konuşulacak. Onur konuşmasını Emine Erdoğan’ın yapacağı “ Büyüyen Türkiye, Gelişen Demokrasi ” konulu Konferans’ta, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik ve siyasi sürecin katılımcılarla paylaşılması, görüş alış verişinde bulunulması ve reel yatırım olanaklarının anlatılması amaçlanıyor.

Konferanslar sürecek

Konferansın ev sahipliğini Türkiye’nin en güçlü işkadınlarını bünyesinde bulunduran TİKAD yapıyor. TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut yaptığı açıklamada: “Amerika’nın önde gelen çevreleriyle birlikte New York’ta, Türkiye’yi konu alan bir konferans gerçekleştirecek olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Türkiye hem ekonomik hem demokratik anlamda çok güçlü bir ülke, burada herkese anlatacağız” dedi. Geçtiğimiz ay TİKAD’ın lobi faaliyetlerine başlayacağını duyuran Bulut, “ Birleşmiş Milletler Haftası olması nedeniyle, Lobi çalışmalarına ilk olarak buradan başladık, ama pek çok ülkede bu konferanları yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

BM Haftası nedeniyle New York’ta bulunan Enerji Bakanı, Ekonomi Bakanı, Dışişleri Bakanı, Başbakan Yardımcı gibi bakanların eşlerinin yanı sıra, Türkiye’den de üst düzey isimlerin katılacağı Konferans 22 Eylül, Perşembe günü Harvard Club’ta gerçekleştirilecek. 

ETİKETLER