THY'nin "rüya uçağı" ABD'de!

AA |  09 Ağustos 2019 Cuma - 9:36 | Son Güncelleme : 09 08 2019 - 9:36

THY'nin kısa süre önce filosuna kattığı yeni Boeing 787-9 Dreamliner yolcu uçağı, ilk İstanbul-Washington seferini gerçekleştirdi. Washington Dulles Uluslararası Havalimanına ilk inişini yapan uçak, itfaiye araçlarının "su takı" töreniyle karşılandı.


THY'nin filosuna kısa süre önce katılan ve "rüya uçak" olarak  nitelendirilen 787-9 Dreamliner, İstanbul Havalimanından aldığı ilk yolcularını  Washington Dulles Uluslararası Havalimanı'na indirdi.  Havalimanına alkışlarla ilk inişini yapan uçak, pistte itfaiye  araçlarının "su takı" töreniyle karşılandı.THY yetkilileri, İstanbul'dan tamamen dolu olarak gelen ilk 787-9  Dreamliner'ın Washington'dan tamamen dolu olarak İstanbul'a döneceğini belirtti.  
 
 "Bizim için çok özel ve anlamlı bir gün"
 
 787-9 Dreamliner'ın ilk İstanbul-Washington seferiyle ilgili AA  muhabirine açıklama yapan THY Washington Müdürü Özer Güler, yaşadıkları mutluluk  ve heyecanı anlattı.  Güler, "Bugün bizim için gerçekten çok özel ve anlamlı bir gün.  İstanbul-Washington seferlerimize eklenen 787-9 Dreamliner ile değerli  müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet sunabileceğimiz için çok mutlu ve  gururluyuz." ifadelerini kullandı.
THY'nin, teslimi için 2017'de Boeing ile görüşmelere başladığı ve  geçen yıl 25'i kesin, 5'i opsiyonlu olmak üzere anlaştığı 30 B787-9 Dreamliner  siparişinin üçüncüsü temmuz ayı sonunda filoya katılmıştı.
 
THY'nin filosuna katılan ilk "Dreamliner" tipi uçak olan ve Şehit Eren  Bülbül'ün anısına "Maçka" ismi verilen uçak, ilk seferini Trabzon'a 8 Temmuz'da  gerçekleştirmiş, ilk uluslararası uçuşunu ise 17 Temmuz'da İstanbul'dan Bali'nin  başkenti Denpasar'a yapmıştı.
 
  
 

ETİKETLER