TBMM Başkanı Şentop, "V Weekend Sports" etkinliklerine katıldı

AA |  03 Mayıs 2019 Cuma - 14:40 | Son Güncelleme : 03 05 2019 - 14:40

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, katıldığı etkinlikte "Festival, gençlerin, çocukların spora özendirilmesi bakımından önemli" dedi.


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa  Şentop, Intercity İstanbul Park'ta düzenlenen "V Weekend Sports" etkinliklerine  katıldı. 
 
Etkinliğin düzenlendiği alana gelen TBMM Başkanı Şentop'u, Tuzla  Kaymakamı Ali Akça ve Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak karşıladı.
 
Şentop, mehter gösterisiyle başlayan programda, etkinlik alanındaki  çadırları gezerek bilgi aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiyesinin  yaptığı gösteriyi izleyen Şentop, itfaiyeci montu giyerek ekiplerle fotoğraf  çektirdi.
 
İBB Spor Kulübü Basketbol ekibinin yanına da giden Şentop, burada  basket atışı yaptı. İBB Tekvando ekibinin gösterisini de izleyen Şentop, alanda  bulunan mini golf sahasında da golf oynadı.
 
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü'nün  standını da ziyaret etti. Stanttaki yetkililer Şentop'a kulübün atkısı ile  formasını hediye etti.
 
 
Şentop, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube  Müdürlüğünün festivalde kurduğu çadırı da ziyaret ederek, müdürlüğün  çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.
 
Çok farklı dalların yer aldığı, üç gün sürecek spor festivalinin  açılışını yaptıklarını belirten Mustafa Şentop, festival alanına üç günde 100 bin  kişinin gelmesinin beklenildiğini söyledi.
 
Şentop, "Festival, gençlerin, çocukların spora özendirilmesi  bakımından önemli. Tabii bu alan ilk yapıldığında, Formula 1 pisti olarak bayağı  bir yatırım yapılmıştı. Hatta daha sonra tekrar o yarışlar burada yapılmayınca  böyle atıl, terk edilmiş bir yatırım şeklinde kalmıştı. Burayı bu şekilde  canlandıran, yılın 365 gününün 300 gününde çeşitli etkinlikler yapılır hale  getiren arkadaşımız Vural Bey." dedi.
 
 
Pazar günü ailesiyle festivale tekrar gelmek istediğini ifade eden  Mustafa Şentop, "Tabii yer bulabilirsek. Bu tür etkinliklerin artırılması lazım.  Burası bu anlamada bir nefes alma, bir hareket imkanı da getiriyor. Gençler,  özellikle çocuklar için büyükler için de tabii. Ben tebrik ediyorum kendilerini.  Hayırlı olsun." diye konuştu.
 

ETİKETLER