Su altında altın kazandık

31 Mayıs 2011 Salı - 14:02 | Son Güncelleme : 31 05 2011 - 14:02

13'üncü Dünya Sualtı Fotoğraf Yarışmasında altın madalyayı Türkiye aldı. İşte dereceye giren isimler ve çektikleri kareler


13.CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası, 26-31 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun (TSSF) ev sahipliğinde, ülkemizin dünyaca tanınmış tatil beldelerinden Bodrum’da gerçekleştirildi.

23 ülkeden, 88 sporcunun katıldığı Şampiyonada ülkemizi temsil eden Sayın Orhan Aytür, “Dünya Şampiyonu” olurken, Sayın Kerim Sabuncuoğlu da “Modelsiz Geniş Açı” kategorisinde “Gümüş Madalya” alarak ülkemizi onurlandırdılar.

Asım Dumlu ve Birkan Babakol’un dalış eşi olarak başarı ile görev aldığı milli takımımızın kaptanlığını ise TSSF Başkan yardımcısı Sayın Bedri Sincar üstlendi.

TSSF Başkanı Sayın İnkilâp Obruk başkanlığında ve Organizasyon Komitesi Başkanı Sayın Soner Yarkın yönetiminde gerçekleşen kusursuz organizasyona yerli ve yabancı basın tarafından büyük ilgi gördü.

Şampiyona, 26 Mayıs’da verilen koktelyle başladı ve ertesi gün antrenman dalışlarıyla devam etti. 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen yarışma dalışlarıyla tüm dalış programı başarıyla tamamlanmış oldu. 30 Mayıs günü uluslararası jüri tarafından değerlendirmeye alınan eserler, aynı günün akşamı Bodrum Kalesi içinde yer alan 1500 kişilik Amfi Tiyatro’da halka açık karnaval havasındaki özel kutlamalarla açıklandı.

Yerel halkın, yerli ve yabancı pek çok turistin ilgi odağı olan 13.CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası, hem uluslararası diyalogların korunması ve geliştirilmesi, hem de suüstü ve sualtı dünyamızın tanınması açısından önemli bir görevi yerine getirmiştir.

Şampiyona Kategorileri ve Dereceler:

Balık:

1. Silvia Boccato / İtalya

2. Lill Haugen / Norveç

3. Orhan Aytü / Türkiye

Yakın Çekim:

1. Rok Kovacic / Slovenya

2. Daan Delbare / Belçika

3. Arthur Josia Telle Thiemann / İspanya

Temalı Yakın Çekim:

1. Arthur Josia Telle Thiemann / İspanya

2. Jean-Pierre Nicolini / Fransa

3. Orhan Aytü / Tükiye

Modelsiz Geniş Açı

1. David Barrio Colongues / İspanya

2. Kerim Sabuncuoğu / Türkiye

3. Kwanghwi Kim / Güney Kore

Modelli Geniş Açı:

1. Orhan Aytün / Tükiye

2. Jonna Bergströ / İsveç

3. Danijel Frka / Hırvatistan

ETİKETLER

0