Sosyal medyada uçak düştü paylaşımları ekipleri harekete geçirdi

AA |  11 Kasım 2018 Pazar - 21:18 | Son Güncelleme : 12 11 2018 - 2:09

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde uçak düştüğü yönünde sosyal medya paylaşımları üzerine jandarma ve itfaiye ekipleri çalışma başlattı


Balıkesir'in Ayvalık ilçesi yakınlarında uçak düştüğü  yönünde sosyal medya paylaşımları üzerine ekipler arama ve kurtarma çalışması  başlattı. 
 
Kepsut ilçesinden Ayvalık’a gelen iki vatandaşın bir uçağın düştüğüne  ilişkin cep telefonundan çektiklerini öne sürdükleri görüntüler sosyal medyada  yoğun paylaşılınca Ayvalık Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir Belediyesine bağlı  Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerce araştırma başlatıldı.
 
Ekiplerin görüntüleri çeken vatandaşlara ulaştığı öğrenilirken, arama  çalışmalarının Çakmak ve Kırcalar kırsal mahallelerinde yoğunlaştığı bildirildi
 
ÇALIŞMALAR SABAHA KADAR SÜRECEK
 
Balıkesir'in Ayvalık ilçesi yakınlarında uçak düştüğü  yönünde sosyal medya paylaşımları üzerine başlatılan arama ve kurtarma  çalışmaları sürüyor. 
 
Alınan bilgiye göre, Ayvalık Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir  Belediyesine bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerce dün  akşamının ilk saatleriyle başlatılan arama çalışmalarına 112 Acil Servis, AFAD ve  Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) de destek veriyor.
 
Ekipler, arama çalışmalarında daha çok Çakmak ve Kırcalar kırsal  mahallelerinde yoğunlaşıyor.
 
Yapılan aramalarda henüz bir bulguya rastlanmazken, çalışmaların  sabaha kadar süreceği ve günün ilk ışıklarıyla da havadan bölgenin taranacağı  öğrenildi.
 
"UFAK BİR UÇAKTI"
 
Ayvalık ile sınır olan İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Bahçeliköy  Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda çalışan görgü tanığı Bircan Yavaş, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, 16.00 sıralarında bu olaya tanıklık ettiklerini  belirtti.
 
Ayvalık taraflarında bir uçağın havada yanarak düştüğünü fark  ettiklerini aktaran Yavaş, "Uçak yanarak tepenin arkasına düştüğü için tam olarak  nereye düştüğünü göremedik. Ufak bir uçaktı. Büyük bir uçak değildi. Sanırım ya  özel bir uçaktı yada ilaçlama uçağıydı." diye konuştu.
 
Kepsut ilçesinden Ayvalık'a gelen iki vatandaşın bir uçağın düştüğüne  ilişkin cep telefonundan çektiklerini öne sürdükleri görüntüler sosyal medyada  yoğun paylaşılınca Ayvalık Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir Belediyesine bağlı  Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerce araştırma başlatılmıştı.
 
  
 

ETİKETLER