Son dakika: Ahmet Kural adliyede ifade verdi

DHA |  05 Kasım 2018 Pazartesi - 14:05 | Son Güncelleme : 05 11 2018 - 16:25

Oyuncu Ahmet Kural hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi. İfade sonrası konuşan Kural, "Böyle bir konuyla adım anıldığı için; anılmasını hiç istemediğim bir konu. Anıldığı için herkesten bir kez daha çok özür diliyorum. Bu yaşananlar için de asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır" dedi. Bu sırada adliye önündeki bazı vatandaşların, Ahmet Kural'ı yuhalaması dikkati çekti.


Oyuncu Ahmet Kural, şarkıçı Sıla'ya şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek için adliyeye geldi. Ahmet Kural öğleden sonra avukatı Sibel Aydın ile birlikte Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, ifade vermek için savcının bulunduğu kata çıktı. Kural'ın ifade verme işlemi sona erdi. Kural gazetecilerin "Sıla'ya şiddet iddiası doğru mu?" sorularını yanıtsız bıraktı.
 
ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA
 
Oyuncu Ahmet Kural, sanatçı Sıla'ya şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek için adliyeye geldi. İfadenin ardından dışarıda bekleyen basın mensuplarına açıklama yapan Kural, "Konu ile ilgili açıklamalarımı sadece resmi makamlara yapacağımı belirttim. Bu doğrultuda da içeride ifademi verdim. Türk adaletine güveniyorum. Yargı süreci devam ediyoır. Benim için yeni bir başlangıç her anlamda. Böyle bir konuyla adım anıldığı için; anılmasını hiç istemediğim bir konu. Anıldığı için herkesten bir kez daha çok özür diliyorum. Bu yaşananlar için de asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır" dedi. 
 
OLAYIN GEÇMİŞİ 
 
Sanatçı Sıla geçtiğimiz perşembe günü avukatı Rezan Epözdemir ile adliyeye gelerek, beraberlik yaşadığı Ahmet Kural'dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Soruşturma savcısı da Ahmet Kural'ı ifade vermeye çağırmıştı. 
 
 
Ahmet Kural'ın açıklama yaptığı sırada adliye önündeki bazı vatandaşların, ünlü oyuncuyu yuhalaması dikkatlerden kaçmadı.

ETİKETLER