Seri katilin kan donduran ifadeleri!

DHA |  09 Ağustos 2018 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 09 08 2018 - 2:30

8 kişiyi katleden ‘Avcı’ lakaplı seri katilin son kurbanıyla ilgili verdiği ifade tüyler ürpertti. Güvenlik görevlisini sırf silahını beğendiği için öldürdüğünü söyleyen Hamdi Kayapınar, cinayetten önce 3 gün plan yaptığını anlattı


Kayseri’de 2 Ağustos’ta, bir iş adamına ait villanın kontrol kulübesinde cinayete kurban giden güvenlik görevlisi Sami Yılmaz’ı öldüren 39 yaşındaki Hamdi Kayapınar’ın seri katil olduğu ortaya çıkmıştı. Daha önce, kardeşinin de aralarında bulunduğu 7 kişiyi katleden, Şubat 2017’de tahliye olan Kayapınar, önceki gün tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hamdi Kayapınar’ın Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği ifadesi ortaya çıktı.

Hurda toplarken...

İfadesinde hurda toplayarak geçimini sağladığını belirten Kayapınar, güvenlik görevlisinin çalıştığı villanın önünden geçerken Hamdi Kayapınar’ın belindeki silahı gördüğünü, beğendiğini söyledi. Silahı almak için Yılmaz’ı öldürmeye karar verdiğini ve 3 gün plan yaptığını anlatan Kayapınar, olay yerine daha önce işlediği cinayetlerde kullandığı bisiklete benzer bir bisiklet bularak gittiğini kaydetti. Suçunu itiraf eden seri katil Hamdi Kayapınar, evde bulunan otomatik silah ve 1 tabancanın kendisine ait olduğunu, diğer tabancanın ise öldürdüğü güvenlik görevlisinin olduğunu söyledi. 

Cinayetleri kırmızı bisikletle işlemiş

Kayapınar’ın, daha önce işlediği cinayetlerde kullandığı bisiklete benzer bir bisikletle olay gününden 3 gün önce bölgeye giderek keşif yaptığı ortaya çıktı. Kayapınar’ın olay günü de tüfeğini sepetine koyduğu kırmızı bisikletiyle bölgeye gidip, Sami Yılmaz’ı kulübede öldürdüğü, silahını da alarak çıktığı ifade edildi. Kayapınar’ın cinayette kullandığı tüfek ise çöpte bulundu.

PİŞMAN DEĞİLMİŞ

Güvenlik görevlisiyle birlikte 8 kişiyi öldüren Hamdi Kayapınar ifadesinde, işlediği cinayetlerden pişmanlık duymadığını söyledi. Mahkemede sorulan “Yakalanmasaydın cinayetlerine devam edecek miydin?” sorusuna ise cevap vermedi.

Kardeşi dahil 8 kişiyi öldürdü

Seri katil Kayapınar, 1994 yılında, henüz 14 yaşındayken kendisinden bir yaş küçük kardeşini iple boğarak öldürüp ilk suçunu işledi, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra Şartlı Salıverme Yasasından yararlanarak tahliye edildi. Kayapınar, 1998-2001 yılları arasında da Yaşar Sezer, Ali Aras, Abdullah Aslan, Memiş Dinçaslan, İbrahim Genç ve Cafer Şahini öldürdü, polis memuru İlhan Duruş ve Bedrettin Duvarı yaraladı. Tutuklanıp yargılanan Kayapınar, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Kayapınar, eski İnfaz Kanunu’na göre 16 yıl cezaevinde yattıktan sonra 2017’nin Şubat ayında tahliye edildi.