Şanlıurfa'da engelli genç darbedildi

AA |  17 Mayıs 2018 Perşembe - 21:07 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 21:07

Şanlıurfa'da iki kişi tarafından darbedilen işitme engelli gencin burnu kırıldı.


Merkez Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde Emrah  Şeker'in (19) de aralarında bulunduğu işitme engelli grup ile yanlarından geçen  iki kişi arasında tartışma başladı.
 
Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar arasında yaşanan  kavgada darbedilen ve burnu kırılan Şeker, ambulansla kaldırıldığı Mehmet Akif  İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Hastaneden darp  raporu alan Şeker, polis merkezine giderek şahıslardan şikayetçi oldu.
 
Çevredekilerin müdahalesiyle yatıştırılan olayın ardından zanlılardan  biri yakalanarak polise teslim edildi, kaçan diğer saldırgan ise gözaltına  alındı.
 
Emrah Şeker'in ablası Ceylan Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  kardeşinin engelli arkadaşlarıyla kurstan çıktığı sırada kendilerine hakaret eden  iki kişinin el hareketleri yaptığını, kavganın bu nedenle çıktığını söyledi.
 
Kardeşinin bu sırada darbedildiğini anlatan Şeker, "Kardeşimi  hastaneye götüren sağlık personeli bizi arayarak durumu bildirdi. Hastaneye  gittiğimizde kardeşimin darp sonucu burnunun kırıldığını öğrendik. Kardeşimi darp  edenlerden biri çevredekiler tarafından yakalanarak polise teslim edildi, diğeri  de daha sonra gözaltına alındı. Engelli bir insanın darp edilmesi kabul edilemez.  Biz bu şahısların en ağır cezayı almasını istiyoruz."
 
Şeker, olayın ardından birçok engellinin kardeşine destek ziyaretinde  bulunduğunu sözlerine ekledi.

ETİKETLER