Sabiha Gökçen Havalimanı'na "büyük göç" dopingi

AA |  13 Mart 2019 Çarşamba - 17:37 | Son Güncelleme : 13 03 2019 - 17:39

Türk Hava Yollarının İstanbul Havalimanı'na taşınma takvimini resmen açıklaması sonrası, yolcular taşınma sürecinde sorun yaşamadan uçabilmek için Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılan uçuşlara akın etti. Yoğun talep nedeniyle bazı seferlerde yer kalmadı.


Sabiha Gökçen Havalimanına "büyük göç" dopingi. Özellikle taşınma haftasında Sabiha Gökçen uçuşlarındaki rezervasyonlarda büyük artışlar dikkat çekti. Taşınma sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı pisti de 24 saat uçuş trafiğine açık kalacak. Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na büyük taşınma süreci üç hafta sonra başlıyor. Taşınma 5 Nisan Cuma gecesi saat 03:00de başlayacak ve 45 saat sürecek. Taşınma, 6 Nisan Cumartesi gecesi saat 23:59da tamamlanacak. Taşınmanın planlanan şekilde gerçekleşebilmesi için, 6 Nisan saat 02:00 ile 14:00 arasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı tüm tarifeli yolcu uçuşlarına kapatılacak. Türk Hava Yollarının da taşınma takviminde uçuşlarıyla ilgili yolcuları resmen bilgilendirmesi, özellikle Sabiha Gökçen Havalimanına talebi artırdı.
 
Birçok yolcu Sabiha Gökçenden uçmayı tercih etti
 
THYnin Atatürk Havalimanındaki tüm tarifeli uçuşlarının 6 Nisan saat 02:00de sona ereceğini, buradan planlanmış tüm uçuşların aynı gün saat 14:00'ten itibaren İstanbul Havalimanından gerçekleştirileceğini bildirmesi ve bazı seferlerin taşınma sürecinde iptal olması birçok yolcunun Sabiha Gökçen Havalimanından taşınma döneminde uçmayı tercih etmesine yol açtı.
 
Özellikle 6 Nisanda uçuşlar doldu
 
Yolcular taşınma sürecinde sorun yaşamadan uçabilmek için İstanbulun şehir havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanına yoğun ilgi gösterdi. Taşınmanın özellikle uçuşların yapılamayacağı süre içinde Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin uçuşlarında rezervasyonlarda önemli artışlar yaşandı. Özellikle 6 Nisan günü Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçuşlarda yoğun talepler nedeniyle birçok bilet sınıfında yer kalmadı.
 
Pist taşınma sırasında 24 saat açık kalacak
 
İstanbul Havalimanı'na taşınma sırasında, Sabiha Gökçen Havalimanı pisti 24 saat açık olacak. Gece saatlerinde bakım için kapalı olan pistin taşınma sürecinde 6 ve 7 Nisan tarihleri  döneminde 24 saat süresince uçuş trafiğine açık kalacak. Pistin 24 saat açık kalması ile havayolu şirketleri 200 ek sefer daha yapabilecek. (Fotoğraflı)
 

ETİKETLER